KRİSTAL ELMA YARATICILIK FESTİVALİ 2017

  Konuşmacılar

 • AFŞİN YURDAKUL
  GAZETECİ / TELEVİZYONCU

  New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi’nde televizyonculuk ve uluslararası habercilik konularında yüksek lisans eğitimi aldı. Geçmişte Al Jazeera English, SkyNews ve CBS gibi televizyon kanallarında çalıştı. Amerikan Foreign Policy ve Newsweek gibi dergilere Türkiye konulu yazılar yazdı. 2013’ten beri Habertürk televizyonunda çalışan Yurdakul, dış haber müdürlüğü görevini yürüttükten sonra, uluslararası politika konulu tartışma programları sundu. Türkiye ve dünya siyasetinin önde gelen isimleriyle söyleşiler yaptı. Günlük haber kuşağı Manşet'in yanısıra, haftalık tartışma programı Nedir Ne Değildir'i de hazırlayıp sunuyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun aktif katılımcısı olan Yurdakul, bu yıl üçüncü kez Davos toplantısına davet edildi. Forum’un 2014 Türkiye özel zirvesinin eş başkanı olan Yurdakul, Davos ve Ürdün toplantılarında da moderatörlük yapıyor.

 • AHU SERTER
  SERİ GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCI
  ARYA

  Ahu Serter, otomotive kökenli seri girişimci ve yatırımcıdır. Teknoloji, akıllı ulaşım ve kadın liderliğindeki şirketlere odaklanan Serter, yaptığı 35’ten fazla yatırım ile Türkiye’nin en saygın melek yatırımcılarından olup Amerika’da $100M ve üzeri kategorisinde “Enterprising Women of the Year” (Yılın Girişimci Kadını) seçilmiştir. Otomotiv (Farplas, Farform, Faraero), beyaz esya (Farel) ve turizm (Casa dell’Arte Hotels of Art & Leisure) alanlarında faaliyet gösteren şirketlerden oluşan Fark Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Fark Holding’in yanı sıra pek cok endüstriyel sirketin yönetim kurulu uyeligini yapmaktadır. Serter ayrıca, Farplas’ın bir girişim kolu olan Fplus Ventures’in de kurucusudur. Fplus; özellikle otomotiv, elektronik ve yazılım kabiliyetlerini birleştirerek sürdürülebilir mobilite çözümleriyle akıllı ulaşımda yıkıcı değişimler yaratan şirketlere yatırım yapmak üzere kurulmuştur.

 • AHMET PURA
  YÖNETİM KURULU BAŞKANI
  REKLAMVERENLER DERNEĞİ

  1973 yılında FMCG sektöründe profesyonel kariyerine başlayan Ahmet Pura, halen Colgate Palmolive Türkiye ve Tribal Pazarlama ve Destek Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Pura, Reklamverenler Derneği Başkanlığı, Reklam Özdenetim Platformu Başkanlığı, Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu Üyeliği, Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanlığı, TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Global Standards 1 (GS1) Komite Üyeliği sorumluluklarını sürdürmektedir.

 • ALİ SABANCI
  YÖNETİM KURULU ÜYESİ
  ESAS HOLDİNG

  82 uçaklık filosuyla, 40 ülkede 103 noktaya tarifeli uçuşlar gerçekleştiren ve 2005 yılından 2016 yılının sonuna kadar toplam 152,28 milyon “misafir” taşımış Pegasus Hava Yolları’nın 2005’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmakta olan Ali Sabancı; ESAS Holding yatırımları arasında bulunan Air Berlin, ESAS Burda Gayrimenkul, UN Ro-Ro ve Ayakkabı Dünyası Yönetim Kurulu Üyesidir. ESAS Holding bünyesindeki ESAS Sosyal’ın kurucuları arasında olan Ali Sabancı TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı olarak da, ülkemizde girişimciliğin farkındalığının ve rol model sayısının artması adına başarılı çalışmalara da imza atmaktadır.

 • ANGELA LUNA
  CEO & DESIGNER
  ADIFF

  Named to the coveted Forbes 30 Under 30 list at 22 years old, Angela Luna is a social entrepreneur and solution-based fashion designer, driven to make a difference in global displacement. Born and raised in Beverly, MA, Angela moved to New York to pursue her education in fashion design at Parsons School of Design at the New School. While working in the industry, she realized how disconnected fashion was from what was going on in the world and sought to find a way to remedy this detachment with her senior thesis. The success of her thesis collection led her to create ADIFF, the humanitarian brand which utilizes the fashion industry to provide aid and awareness for global displacement. With a donation-based business model, ADIFF produces and sells convertible and multifunctional jackets within the outerwear market, designed for any outdoor activity. For every purchase, ADIFF donates a jacket to a displaced person (inclusive of refugees, homeless, crisis relief). ADIFF launched with two key products: the [in]visible jacket, a reversible shell with one reflective side and the other a camo green, and the tent jacket, a long trench that converts to a 1-2 person tent. The jackets were created to respond to the immediate needs of displacement, both voluntary and forced. To date, more than 450 jackets have been given in donation to refugees internationally. Her activism and design ingenuity have lead to wonderful opportunities, including speaking at several TEDx events and being featured in a Microsoft Windows HP Spectre-360 commercial, which gained great industry praise. Angela is an avid traveler, embracing the opportunity to collect experiences, rarely staying in the same place for more than three weeks. She loves airports, rain, avocados, and dogs. She hates bathrooms on buses, summer heat, mushrooms, and ignorance. Her fears include flying bugs and the current political climate in America. She is a designer, entrepreneur, humanitarian, activist, and (most importantly) a human being.

 • ATEŞ UĞUREL
  KURUCU
  SOLARBABA

  İstanbul'da dünyaya gelen Ateş Uğurel, İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, önce Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliğinde lisans programını bitirmiş, sonra da aynı üniversitede Çevre Bilimleri master ve doktora programına devam etmiştir. 1996 yılından itibaren sadece güneş enerjisi konusunda çalışan Ateş Uğurel, sayısız yerel ve global güneş referansı da dahil olmak üzere, yüzlerce yerel PV kurulumunda 21 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Buna paralel olarak, hükümet kurumlarına ve medyaya gönüllü danışmanlık yapan Uğurel, çeşitli gazete ve yenilenebilir enerji dergilerinde çeşitli makaleler yazmaya devam etmektedir. Uğurel, aynı zamanda, 2009 yılında kurulan Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED)’in kurucu ve eski başkanı olarak görev yapmaktadır. Ticari faaliyetlerini bir süre önce sonlandıran Uğurel, kurucusu ve başkanı olduğu Solarbaba bünyesinde güneş enerjili sosyal projeleri hayata geçirmektedir. Resmi olarak 2007 yılında kurulan Solarbaba’nın yaklaşık 150 üyesi ve aylık 4 milyon okuyucusu bulunmaktadır. Kar amacı gütmeyen sosyal bir şirket olan Solarbaba, şirket olarak, odağında güneş enerjisini tutmaya devam ederek diğer yenilenebilir enerji çeşitleri ve temiz teknoloji ile de ilgilenmektedir. Solarbaba’nın ana faaliyet alanı; sektör ile alakalı sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek/uygulamak ve 1996'dan beri fosilsiz bir 2050 için günümüzün küresel sorunlarınına hitap edebilecek nitelikte uygun maliyetli, temiz ve sürdürülebilir çözümler konusunda farkındalık yaratmaktır.

 • AYŞE ARMAN
  GAZETECİ / KÖŞE YAZARI

  Ayşe Arman, Türk gazeteci ve köşe yazarıdır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümünde eğitim gördüğü dönemde çalışma hayatına Nokta dergisinde adım atarak öğrenimine bir ara vermiştir. 45 yaşında afla döndüğü üniversiteyi tamamlayarak mezun olmuştur. Sırasıyla Nokta, Aktüel, Tempo, Marie Claire ve Yeni Yüzyıl gazetesinde çalışmıştır. Şu anda 23 yıldır çalıştığı Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığının yanı sıra röportajlar yapmaktadır. Ayşe Arman, gazeteciliği kendi yöntemleri ve deneyimleriyle harmanlayarak medya sektöründe ‘ Ayşe Arman tarzı’ nı oluşturmuştur. Gazeteciler Cemiyeti ve birçok üniversiteden sayılı ödül almayı başaran Ayşe Arman’ın ayrıca ‘Kimse Okumazsa Ben Okurum’, ‘Kimse Sormazsa Ben Sorarım’, ‘Sevgilim, Ben ve Alya’, ‘Gezi’nin Güzel İnsanları’ adında dört kitabı da bulunmaktadır.

 • AYŞE AYDIN
  YÖNETİCİ KREAKTİF DİREKTÖR
  Y&R GROUP

  1980 doğumlu olan Ayşe Aydın, 13 yıldır reklam sektöründe çalışıyor. Sırasıyla, dda, ddb&co, rafineri'de reklam yazarlığı; Medina Turgul ddb'de reklam yazarligi ve kreatif grup başkanlığı yaptı. 2014 Şubat ayında Team Red Kreatif Direktörü olarak çalışmaya başladı. Mart 2015 itibariyle Y&R/Team Red Executive Kreatif Di̇rektörü olarak çalışmaya başladı. Bugüne kadar bu ajanslarda Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Opet,Digiturk ve Vodafone gibi markalar için çalıştı.
  Ödüller: (2015 + 2016) Directory Magazine araştırmasında dünyadaki kreatif direktörler sıralamasında 8. 2016 Mixx Europe Awards 8 Gold, 1 Grand Prix 2016 WARC Grand Prix 2016 Effie 3 Altın, 1 Gümüş, 3 Bronz 2016 One Show 1 Gold, 1 Silver, 1 Bronze 2015 Woman to Watch Ödülü 2015 Cannes Lions 1 Grand Prix, 1 Gold, 2 Si̇lver, 3 Bronze, 16 shortlist 2015 Clio Awards 1 Grand Clio, 1 Gold, 1 Silver 2015 Golden Drum 3 Grand Prix, Yılın Kreatif Di̇rektörü Golden Watch Ödülü, 2 Gold, 1 Silver, 1 Best Illustration 2015 Eurobest 2 Gold, 4 Silver, 5 Bronze 2015 Epica 2 Gold 4 Silver, 5 Bronze 2015 Effie 2 Gold, 3 Silver, 1 Bronze 2015 Felis 1 Büyük Ödül, 13 Felis Bugüne kadar ikisi film dalında büyük ödül olmak üzere 49 Kristal Elma, 7 Cannes Lions, 3 Clio, 11 Golden Drum, 12 Eurobest, 12 Epica, 13 Effie, 20 Felis…

 • AYŞE KURUCU
  GEZGİN TEYZE

  60 yaşında bir genç kız Ayşe Kurucu. İzmir'de eşinin kıskançlıkları nedeniyle kapının önüne bile çıkamazken, eşinden ayrıldıktan sonra yollara düşen bir seyyah. İnsanı sadece insan olduğu için, kendi deyimiyle ''öteleştirmeden, değiştirmeden, yargılamadan'' seven biri. En büyük sermayesinin hayat olduğunu ve bu sermayeyi doğru kullanmanın yolunun; yeni insanlar tanımak, hiç görmediği yerler görmek, hiç yaşamadığı deneyimler yaşamak olduğunu söylüyor. Bu yolda 10 yıllık süreçte 25 farklı ülke ve binlerce anı biriktirmiş. Sadece yetim maaşı, sevgi ve biraz hayalle bize bir insanın bütün duvarları yıkıp neler yapabileceğini gösteren Ayşe teyzemiz, gün geçtikçe daha büyük kitlelere hayat enerjisi vermeye devam ediyor. Gittiği yerlerden en çok Singapur ve Dubai’yi sevmiş. Bundan sonraki süreçte ise en çok İspanya, Çin ve Japonya'ya seyahat etmek istiyor.

 • AYŞE TÜKRÜKÇÜ
  PROJE KURUCUSU VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ
  HAYATA SARIL DERNEĞİ

  Her insan bu dünyayı aynı temizlikle ve aynı iyi şeyleri yaşamayı hak ederek gelir. Hayatın yıllarca kendisine iyi davranmadığı Ayşe Tükrükçü, asla mücadelesinden vazgeçmemiş ve hayatın anlamını sadece kendisi için değil, başkaları için de bir şeyler yapmakta bulmuş bir aktivist kadın. Mücadelesi hem kendisi hem de sokakta yaşayan insanlar için…
  Kısaca Ayşe Tükrükçü :
  2007 Bağımsız Milletvekili Adayı 2007 Bu ne Güzel Demokrasi Belgeseli 2008 Hayatsız Kadın Ayşe Kitabı 2011 Bedensiz Ruhlar Belgeseli Altın Portakal 2011 Limonlu Kahve Belgeseli 2011 40’ında Kırk Kadın Filmi Ve şimdi yepyeni bir proje ile hayallerini bir adım öteye taşıyor: Evsizleri topluma geri kazandırmak amacıyla kurulan ‘’Hayata Sarıl Derneği‘’ ve ilk projeleri ‘’Hayata Sarıl Lokantası‘’ evsizlerin hem çalışacağı hem de istedikleri zaman yemek yiyebileceği bir mekan..

 • AYLİN ASLIM

  Şarkıcı ve şarkı yazarı Aylin Aslım, 2000 yılında yayınladığı ilk solo albümü Gelgit'ten bu yana Gülyabani, Canını Seven Kaçsın ve Zümrüdüanka adında dört solo albüm yayınlamış, birçok tribute albümünde usta sanatçıların eserlerini yorumlamıştır. Kadın hakları alanında aktif çalışmalarda bulunmuş, 2005'te Güldünya adlı şarkısı Aile İçi Şiddete Son kampanyaları dahilinde Güldünya Şarkıları adlı albüm ve konser projelerine yön vermiştir. 1996'dan bu yana aktif sahne hayatına devam etmektedir. Adana İşi, Şarkı Söyleyen Kadınlar gibi sinema filmlerinde ve Son isimli televizyon dizisinde oyunculuk yapmıştır. 2015 yılında Adım Adım Uyku adında Türkiye'den ve dünyadan çocuk şarkıları ve ninnilerden oluşan bir albüm yayınlamıştır.

 • AYŞE TOPRAK
  YÖNETMEN

  Ayşe Toprak, Robert Kolej'in ardından lisans derecesini New York Üniversitesi Tisch School of the Arts’dan, Yüksek-Lisansını ise New School Üniversitesi Medya Çalışmaları Bölümü’nden aldı. New York’ta öğrenimi sırasında ve mezuniyet ertesi çeşitli film ve medya şirketlerinde çalıştı. Ardından bu çalışmalarını Londra ve Doha’da sürdürdü. 2011 yılında Türkiye’ye döndü ve Al Jazeera kanalı için toplumsal içerikli belgeseller üretti, ulusal ve uluslararası kamuoyunda unutulmuş ya da gözardı edilmiş konulara odaklanmaya çalıştı. 2015 yılında bağmsız çalışmaya başladı. Mr. Gay Syria ilk uzun metraj belgesel filmi. Ayşe Toprak, kreatif dediğimiz belgesellerin anlatım biçiminin önyargıları kırabileceğine, tabu sayılan sorunları gündeme getirebileceğine, ihmal edilen meseleleri tartışmaya açabileceğine, ve en azından farklı bakış açıları üzerine insanları düşündürtebileceğine inanıyor.

 • BAKER LAMBERT
  GLOBAL DATA DIRECTOR
  TBWA, WORLDWİDE (WW)

  Baker is a lover of the future that uses data, logic, and creativity together to make that future come faster. He started applying his deductive mind to marketing in college when he helped Omniture develop their then-new web/mobile analytics platform. After studying economics (and being sick of instant ramen) he sold his soul for big New York paychecks, and spent a decade with Jetblue, Wells Fargo, E*Trade, and hedge funds launching and optimizing everything from airline kiosk UIs and mobile stock trading apps to global financial models and email marketing campaigns. Wanting to get away from grey cubicle farms and business suits, he migrated west in January 2012 and landed at TBWA, where he couldn’t have been happier showing up to work every day in flip-flops and a ball cap to launch successful campaigns for global brands, including adidas, Airbnb, Gatorade and Nissan. Baker relocated to TBWA’s New York headquarters in 2015, and in just a year’s time AdAge named him one of the Top 10 digital marketing innovators in the world. Outside the agency, Baker does pro-bono work for various passion projects. An avid scuba divemaster, he’s redesigned salvage and rescue scuba search patterns to up recovery rates by 15%, which led to him being called by NASA to train astronauts in scuba. He consults with video game companies on their digital and mobile advertising, and has been a force in mainstreaming e-sports. Baker’s most recent pro-bono data project helped SpaceX with the world’s first successful landing of an orbital rocket booster. A reluctant nerd, Baker spends any down time being beat by 12-year-olds in online video games or arguing with friends over whether Spielberg will ever direct a good movie again. (He won’t.)

 • BAŞAK TAŞPINAR DEĞİM
  KURUCU
  ARMUT.COM

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'nden 2000 yılında mezun olan Başak Taşpınar Değim, ardından Koç Üniversitesi'nde MBA ve Loyola University Chicago MSIMC yüksek lisans programlarını bitirmiştir. Çoğunluğu yurtdışında Revlon, Nielsen, Coca Cola gibi firmalarda yöneticilik yaparak geçen kurumsal kariyerini 2011 yılında bırakarak şu an 100.000'den fazla profesyoneli barındıran, aylık trafiği 2 milyonun üzerinde ve müşteri memnuniyeti %98 olan Türkiye'nin en büyük online hizmet platformu armut.com'u kurmuştur. Armut Wired UK 2014 Avrupa'nın En Popüler 100 Girişimi listesine girmiş, Ağustos 2014'te New York'ta Endeavor girişimi seçilmiştir. Başak ayrıca Garanti, Kagider ve Ekonomist işbirliğiyle düzenlenen 2014 Türkiye'nin Kadın Girişimcisi yarışmasında Türkiye'nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi kategorisinde birincilik ve ODTÜ GGT tarafından verilen Kristal Ağaç Ödülleri'nde Yılın Girişimcisi ödüllerini almıştır. 2016 yılında 3.2 milyon dolarlık ikinci tur yatırımını alan Armut, 2017 yılında 7 farklı ülkeye açılmayı planlamaktadır.

 • BURÇAK GÜNSEV
  AJANS BAŞKANI
  WANDA DIGITAL

  1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi VCD (Görsel İletişim Tasarımı) bölümünün ilk mezunlarından oldu. 2000’li yıllarda BTL ve medikal işler üzerine odaklandığı ajansı ile reklamcılık kariyerine başladı. 2006 yılında, ajans yapısını değiştirdi ve dijital dünyanın reklam sektöründeki yerini öngörerek, şu anda yönetici ortağı olduğu Wanda Digital reklam ajansını, 2011 yılında da ajansın sosyal medya departmanı Wanda Socialist’ı kurdu. Wanda Digital, sektöründe lider bir çok global ve yerel markalar ile çalışarak, 200’ün üzerinde ödül kazanmıştır. 2015 yılında WPP’nin ajans grubu J. WalterThompson Company ile bir ortaklık gerçekleştirerek, networkün önemli bir parçası haline geldi. iş dünyasındaki en başarılı kadınları onurlandırmak üzere gerçekleştirilen "Women to Watch" kapsamında, 2016'nın fark yaratan 10 kadını arasında gösterildi. Burçak Günsev, dijital dünyanın ilerleyişi üzerine seminer, konferans ve eğitimler vererek gençlerin sektöre kazanılmasına destek vermeye devam ediyor.

 • BORA KOÇYİĞİT
  ÜLKE YÖNETMENİ
  RIOT GAMES

  31 Ocak 1977 İstanbul’da doğdum… 1998 - 2002: Kariyerime 21 yaşında Yapı Kredi Bankası, Hazine biriminde başladım. Üniversite sonrası master öğrenimini bu sırada tamamladım. 2003 - 2005: İlk girişimcilik tecrübem olan Dr. Chicken markasıyla “sağlıklı fast-food” hayali ile başladığım deneyimi finansal bir başarısızlık ile sonlandırdım. 2004 - 2005: İş Yatırım, Uluslararası Sermaye Piyasaları. Başarısızla devam eden girişimcilik tecrübesi sırasında hayatıma devam edebilmek için bildiğim sektör olan finans sektörüne geri döndüm. 2005 - 2014: Lig TV / Digiturk: Sonunda sevdiğim, en büyük ilgi alanım olan spor dünyasında bir şeyler yapabilme şansına kavuştum. “Spor Hakları” biriminde uzman olarak başladığım tecrübe, 2010 senesinde Lig TV Genel Müdür Yardımcılığı ile devam etti. Görev yaptığım 10 sene boyunca spor kulüpleri, federasyonlar gibi kurumlarla iş birliklerinin yönetilmesi ile birlikte UEFA, Euroleague ve Wimbledon gibi dünya sporuna yön veren kurumlarla ilişkilerin kurulması, yönetilmesi gibi alanlarda çalışmalarım oldu. 2014 - Günümüz: Halen ülke müdürlüğünü sürdürdüğüm Riot Games şirketinin Türkiye ofisinde espor yöneticisi olarak işe başladım. 2016 başında tüm pazarlama aktivitelerinin yürütüldüğü “publishing” birimini yönetmeye başladım. 2017 senesi Ocak ayından itibaren de ülke müdürü olarak Türk oyuncularına hizmet etmeye çalışıyorum. Beni ben yapan 4 şey: Spor, Oyunlar, Kariyerim ve Sosyal Çevrem Oyunlar sayesinde kazandıklarım: Takım çalışması, koordinasyon, kazanmak kadar kaybetmek gerçeği, karar verebilme yeteneği Spor sayesinde kazandıklarım: Dayanıklılık, hata yapmaktan korkmamak, risk almak, otorite İş dünyasında kazandıklarım: Girişimcilik, strateji, problem çözmek, liderlik Sosyal Çevremin bana kazandırdığı şey ise dürüstlük, sorumluluk, yardımseverlik ve hoşgörü Hayalim: Türkiye’yi dünya oyun pazarının en önemli oyuncularından biri haline getirebilecek çalışmaları gerçekleştirmek.

 • CARRIE ABLE
  ARTIST, MUSICIAN, POET
  CARRIE ABLE GALLERY

  Carrie Able is a Brooklyn based visual artist, poet and musician. She specializes in oil on linen paintings and has exhibited extensively from the Honolulu Museum of Art to the Toledo Museum of Art. Her work has been printed in publications such as the National Geographic Traveler and private collections worldwide exhibit Able’s paintings. In 2016 Able published her first book of poetry entitled "Painted Poetry". Recently on Sept 20th, 2017 Carrie Able's debut solo album "frequency" was released on Itunes, celebrated with a show at the Bowery Electric in Manhattan's Lower East Side. The Carrie Able Gallery opened in September 2016 in Williamsburg, Brooklyn. The gallery showcases the work of the renowned oil on linen artist, Able, amongst the most exciting emerging visual artists. Additionally, the gallery hosts free art classes for children ages 8-12 which Able instructs.

 • CHRISTOPHER LEE BALL
  EXECUTIVE CREATIVE DIRECTOR
  DIGITAS LBI

  Christopher Lee Ball cut his design teeth creating new digital products for Thompson Reuters in New York City. After earning a masters degree in film theory in London in 2006, he was one of the lead designers of the YouView IPTV platform for the BBC and its partner broadcasters. Leading a multidisciplinary design team, Christopher was responsible for the creation of the channel guide interface, TV apps, the design of the remote control, and, working with RKCR/Y&R, the branding and launch strategy for the innovative new technology. In 2009 he joined DigitasLBi, where clients have included Virgin Atlantic, BT, AstraZeneca, Cunard, Renault, Nissan, Saudi Aramco, and UBS. He is currently an Executive Creative Director focusing on experience design and the discipline head of the DigitasLBi UK user experience team. Overseeing visual, user experience, content strategy, and copy designers, Christopher is part of the creative leadership team responsible for producing award-winning, industry-defining work. He’s also involved in pitching for new business, and works closely with the integrated campaigns team to create user-centred multi-channel experiences. Christopher has a real passion for storytelling and crafting meaningful journeys for clients and customers alike. In his spare time he teaches a workshops on digital strategy and UX for D&AD and is an MA course lecturer for experience design at University of Graz, Austria. For fun, he dabbles in short story writing and documentary film production. Christopher holds degrees from Columbia University and University College London.

 • CAN EVRENOL
  YÖNETMEN

  1982’de İstanbul’da doğan Can Evrenol, İngiltere’de Kent Üniversitesi'nden Sanat Tarihi ve Film Studies çift diploma mezunu. "Baskın" (2015) ve "Housewife" (2017) adlı bağımsız iki uzun metrajlı filmi bulunmakta. 2018'de çıkacak olan 8 yönetmenli "A Field Guide To Evil" (2018) filminin 8 bölümünden birinin yazar/yönetmeni. "Baskın", galasını Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yaptı. Çeşitli ödüller ve 50'dan fazla uluslarası film festivalinde gösterimiyle birlikte, Amerika dağıtımı IFC Midnight tarafından alındı. "Baskın"ın 20'den fazla ülkede dvd/bluray'i çıktı, Amerika Netflix'te gösterildi. "Housewife" yönetmenin İngilizce uzun metrajlı ilk filmi. Evrenol, İstanbul'da 2010 yılında başladığı reklam yönetmenliği kariyerinde Atlantik Film, Film Colony ve PostLab ile çalıştı. Sektörde hala freelance çalışmaya devam etmektedir.

 • ÇAĞLAR İŞÇİOĞLU
  KURUCU
  PİRİ

  İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne girdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2008 yılında Microsoft Türkiye’de iş planlama ve finans alanında çalışmaya başladı. Sorumlu olduğu segmentte 60’dan fazla ülkenin yer aldığı Orta Doğu ve Afrika Bölgesini yönetti. Üniversitede okurken gönüllü olarak çalıştığı sivil toplum kuruluşu YGA’ya, iş hayatındayken de zamanını vakfetmeye devam etti. YGA’nın Anadolu’ya Beyin Göçü projesi kapsamında Eskişehir’e gitti ve bir süre gönüllü öğretmenlik yaptı. 2013 yılında ise istifa edip sırt çantasıyla 2 yıl süren bir dünya turuna çıktı. Çin’den Peru’ya 26 ülke, 100’den fazla şehir gezdi. Bu yolculuk sonunda, dünyayı gezmenin dışarıda olduğu kadar içeride de devam eden bir kendini keşfetme yolcuuğu olduğunu fark etti. Türkiye’ye döndükten sonra, gezginlerin hayatını kolaylaştıran mobil seyahat uygulaması Piri’yi, YGA Mezunları ile birlikte hayata geçirdi. Dünyayı en iyi rehberlerin sesiyle keşfetmenizi sağlayan Piri, TeknoTİM içerisinde ve YGA çatısında yer alıyor. Aynı zamanda Harvard, Berkeley gibi üniversitelerle işbirlikleri yapan YGA’nın uluslararası ilişkilerine danışmanlık vermeye devam ediyor.

 • DERİN ARIBAŞ-KAAN SAKARYA
  ŞEF ORTAK
  BASTA

  Derin Arıbaş
  1985 doğumlu. St. Michel Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Aşçılık eğitimini Lyon'da Institut Paul Bocuse'de aldı. 3 Michelin yıldızlı Astrance (Fransa) ve Hof Van Cleve'in (Belçika) de aralarında bulunduğu gastronomik restoranlarda çalıştı. Son olarak "Atelier Des Chefs" Dubai şubesinin executive şefliğini yaptı. Basta!'nın iki şef-ortağından biri.
  Kaan Sakarya
  1981 doğumlu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Kısa bir reklamcılık tecrübesinin ardından Paris'te Ecole Ferrandi'de aşçılık eğitimi aldı. Fransa ve Belçika'da Michelin yıldızlı restoranlarda deneyim kazandı. Son olarak İstanbul'da Nicole restoranın şefliğini yaptı. Basta!'nın iki şef-ortağından biri.

 • DİLAN BOZYEL
  FOTOĞRAF SANATÇISI

  "Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel’ in fotoğraf sanatı ile 10 yıl önce tanışma hikayesi Londra’da başladı. 2013 Mayıs ayında Istanbul Modern Sanat Müzesi koleksiyonuna 'Karışık Aklım ve Dunning-Kruger Sendromum' isimli Polaroid fotoğraf serisiyle dahil olan sanatçı; 2015 Mayıs ayında gerçekleşen 3.Mardin Bienali’ne ‘Şahmeran’ın Ortanca Kızı’ adlı eseri ile, Fikret Otyam anısına düzenlenen 'Gide Gide Fikret Otyam' ın Ardından' karma sergisinde 'Babam Beni Sevmiyor' çocuk gelinler sorunu temalı eseri ile, 'Sözler: Barış Manço' sergi ve kitabında 'Can Bedenden Çıkmayınca' adlı eseri ile katıldı. Sanatçı, 2016 Venedik Sanat Fuarı' na da 'Kimseye Etmem Şikayet' adlı eseri ile katıldı. 2017 yılında 'Paha Biçilemez Yüzleriyle Istanbul' fotoğraf kitabı yayınlandı. 2017 Ağustos ayında ise Disney ve Unicef (Birleşmiş Milletler) işbirliğiyle Girl Up fonu için düzenlenen #HayallerinleYaşaPrenses (#DreamBigPrincess) global sosyal sorumluluk projesinin Türkiye' yi temsil eden fotoğrafçısı olarak seçildi. 2015' ten bu yana aylık edebiyat ve kültür-sanat dergisi olan Kafa Dergisi' nde düzenli olarak her ay fotoğraf hikayeleri yazmaya devam eden; dört konsept solo sergi ve uluslarası on beşe yakın fotoğraf ödülüne sahip olan sanatçı, fotoğraf ve sanat üzerine aldığı eğitimlerin ardından çıktığı Ortadoğu yolculukları ile şekillenen sanat hayatına Istanbul ve uluslararası birçok noktada devam etmekte."

 • DİLEK LİVANELİ
  ÖĞRETMEN

  Dilek Livaneli, Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Sınıf Öğretmenliği yüksek lisans programını bitirmiştir. Öğretmenlik mesleğinde 14 yılı geride bırakan Dilek Livaneli, 2002 yılından itibaren çeşitli köy okullarında çalışıp sosyal, kültürel ve ekonomi alanında farklı onlarca projeyi hayata geçirerek adından söz ettirmiştir. Onursal Başkanlığını Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Komitesi tarafından, 127 ülke ve 5 bin öğretmen arasından “Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni” arasına giren ilk ve tek Türk Öğretmen olmuştur. Ayrıca Küresel Öğretmen Ödülleri’ne de aday gösterilmiştir. Her yıl Dubai’de düzenlenen Global Education & Skills Forum platformu olan Dünya Eğitim Sempozyumu’nda Türkiye’yi temsil eden tek öğretmen olmuştur.

 • DR. DİĞDEM SEZEN
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ

  Diğdem Sezen doktora derecesini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Ensitütüsü’nden aldı. Doktora araştırmasını Fulbright bursuyla ABD’de Georgia Institute of Technology’de yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde de interaktif anlatılar, yeni medya ve dijital oyun alanlarında ders vermektedir. Editörlerinden biri olduğu Interactive Digital Narrative adlı kitabı, 2015’te Routledge yayınevi tarafından yayınlandı.

 • DONAL MAC MANUS
  HEAD OF BUSINESS MARKETING, EMEA
  INSTAGRAM

  Donal leads business marketing for Europe, the Middle East and Africa. In his role Donal leads the development of Instagram’s business marketing strategy for EMEA working closely with industry marketeers to inspire and inform their approach to Instagram and helping them deliver against business and campaign objectives. Before working at Instagram Donal held leadership roles at Google & YouTube , focussing on agency and brand marketing. He also held operations roles at Ft.com and the Scientist. Donal is an intrepid traveler and runner and loves nothing more than exploring a new destination by taking his feet to the street. You can follow @tonaldonal

 • DENİZ COŞKUN
  YÖNETMEN

  2001'de inşaat mühendisliği eğitimini tamamlayıp Amsterdam'a yerleşti. Orada profesyonel müzisyenlik geçmişini ses mühendisliğiyle birleştirmeye karar verdi ve SAE Amsterdam'a girdi. Eğitimini dereceyle tamamlaması ardından aynı okulda süpervizörlük yanında reklam müzikleri için jingle aranjörlüğü yapmaya başladı. ICANN müzik yarışmasında kazandığı 2.lik ödülünü almak için gittiği İstanbul'da MTV Türkiye'nin kurucu ekibiyle tanıştı ve taşınma kararı aldı. MTV Türkiye, ardından Sinema TV kanallarının kurulumunda ses mühendisi ve imaj müzikleri aranjörü olarak görev yaptı. Birlikte çalıştığı ekip sayesinde video ile tanıştı ve post-prodüksiyon öğrendi. O dönemde henüz emekleme aşamasında olan Türk İnternet sektöründen arkadaşlarının da yol göstermesiyle İnternette video hizmeti veren bir şirket kurdu. Farklı online ajanslara iş geliştirdikten sonra geleneksel kanallara da hizmet vermeye başladı. Bu dönemde müşteri portföyüne birçok global ve yerli marka kattı. Yurtdışındaki dizi ve film sektörünün yaşadığı baharı farkedip yeni dönem hikaye anlatıcılığına merak saldı ve prodüksiyon faaliyetleri yanında senaryo konusunda da kendini geliştirmeye çalıştı. 2016'da Fabrika Yapım'ın çekeceği popüler bir gençlik kitabı uyarlaması olan 4N1K filmine senarist ve yönetmen olarak dahil oldu. Başarılı ilk uzun metraj deneyimi ardından Deniz Coşkun'un sinema ve reklam konularında aktif çalışmaları devam ediyor.

 • EBRU NİHAN CELKAN
  KURUCU
  Y+O EĞİTİM

  Ebru Nihan Celkan Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamladı. 2004 yılında Volvo İş Makinalarında çalışmaya başladı. 2016 yılına kadar Volvo’da satış destek uzmanı, pazarlama uzmanı ve altı yıl süresince Pazarlama, CRM ve Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında Y+O’yu kurdu. Y+O toplumsal cinsiyet eşitliği,kültürel çeşitlilik,etik yönetim gibi konularda atölye içerikleri üretmektedir. Atölye içerikleri oyunlaştırma yöntemiyle bilinçaltı kaynaklı tutumların değişimini hedeflerken değişimin teoriden pratiğe geçişini sağlamaktadır. Celkan, Sabancı Üniversitesi Kadın Çalışmaları Merkezinin lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet farkındalığını arttırmaya yönelik “Mor Sertifika” programının ve “Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Turları” programının performatif hikaye yazımı ve anlatıcılığı atölyelerinin eğitmenlerindendir.

 • DR. ENGİN BARAN
  MARKA PRATİĞİ YLP
  SABANCI ÜNİVERSİTESİ

  İstanbul Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi gördü. Bu dönemde Alman Askeri Akademisi’nin Uzay Araştırmaları bölümünde çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Master yaptığı dönemde önce Ürün Müdürlüğü, daha sonra Bilgi Sistemleri Bölüm Müdür Yardımcılığı yaptı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümüne geçerek Pazarlama ve Organizasyon Teorisi üzerine Doktora yaptı. Aynı dönemde, özel bir şirkette Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevinde bulundu. 2000 yılından bu yana Işık, Bahçeşehir, Bilgi ve Sabancı Üniversitelerinde Pazarlama ve Marka dersleri veren Baran, özel sektörde eğitmen, danışman ve konuşmacı olarak çalışmaktadır. Halen Türkiye'de ve Almanya'da farklı şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Ana dil seviyesinde Almanca ve çok iyi derecede İngilizce bilen Baran, başlangıç seviyesinde İspanyolca konuşmaktadır. On beş yıl boyunca IRO Yönetim Kurulunda yer almış, Crossroads ve İMSAD dergilerinin Yayın Kurulunda, Peryön Danışmanlar Kurulunda görev yapmıştır. Bunun dışında birçok dergi ve gazetede yazıları yayınlanan Baran’ın İşveren Markası üzerine yazdığı “Gel, Kal, Bağlan” isimli kitap geçtiğimiz yıl yayınlanmıştır.

 • DR. EMİNE BATİSLAM
  MARKA PRATİĞİ YLP
  SABANCI ÜNİVERSİTESİ

  Bütünsel ve derin ama yalın düşünerek karar verme yöntemlerini anlatıyor ve markalarda uygulamasını destekliyor. Marka ve müşteri etkileşimini hızlı anlama, değeri samimiyetle tanımlama ve ilişkiyi heyecanla büyütme konularını birbiri ile bağlantılı düşünmeyi kolaylaştırmakla ve etkinliğini artırmakla ilgileniyor. Big Picture Partners ile beraber yöntem geliştirirken, Türkiye’de farklı alanlardaki şirketlerle çalışıyor. Halen executive mba ve marka pratikleri master programlarında dersler vermeyi sürdürdüğü Sabancı Üniversitesi’nde, öncesinde on sene öğretim üyesi olarak çalıştı ve sadakat üzerine akademik araştırmalar yaptı. Danone grubunda marka ve pazarlama yöneticiliği, Sabancı grubunda strateji yöneticiliği görevlerinde çalıştı. ODTÜ endüstri mühendisliğinden mezun olduktan sonra Missouri Üniversitesi’den doktora derecesi aldı.

 • ERDAL GÜNER
  TÜRKİYE ÜLKE LİDERİ VE YÖNETİCİ ORTAK
  ACCENTURE DIGITAL

  Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, iş hayatına yönetim danışmanı olarak başlayan Erdal Güner, kariyerine önde gelen yönetim danışmanlığı firmalarında devam etti. 2004 yılında Londra’da, Bankacılık ve Sigorta sektörlerinde strateji danışmanı olarak çalışmaya başlayan Güner, 2012 yılına kadar başta İngiltere olmak üzere Almanya, Hollanda ve Güney Afrika ofislerinde HSBC, RBS, Barclays, Aviva, ING gibi çok uluslu büyük banka ve sigorta şirketlerinin çeşitli dönüşüm ve strateji projelerinde görev aldı. 2012 yılında Türkiye’ye dönerek Accenture Finansal Servisler Yönetim Danışmanlığı birimi liderliğine atandı. Türkiye’de bulunduğu dönem içinde Türkiye’nin önde gelen bankaları ve sigorta şirketlerinde yönetici ortak olarak strateji ve dijital dönüşüm projelerini yönetti. Erdal Güner, 2017 Ocak ayından itibaren Accenture Türkiye Dijital Biriminin Yönetici Ortağı ve Lideri olarak görev yapmaktadır.

 • EROL BATİSLAM
  CHIEF EXECUTIVE OFFICER
  HAVAS WORLDWIDE

  Reklamcı. Marka danışmanı. Üniversitede çeyrek zamanlı hoca. Reklamcılık Vakfı Asbaşkanı. Reklamcı Türlüsü ve Start*eji kitaplarının yazarı. Şu sıralar Havas İstanbul'da ajans başkanlığı yapıyor.

 • ERIN IVERSEN
  REGIONAL DIRECTOR
  WPP KANTAR

  Erin Iversen is Director of Media & Digital at Kantar Insights across Turkey, Russia, Israel, Benelux, Eastern & Southern Europe. In this role, she leads the team’s work on media and digital effectiveness evaluation with publishers, agencies and clients. She’s part of the global executive Media & Digital team. Prior to this, Erin has 15 years of media planning and strategy experience, with specific expertise in digital media planning, integrated media strategy development, programmatic, and digital media measurement. She spent the majority of her career at Universal McCann in NYC with 3 years in Istanbul, Turkey.

 • EDA DEMİR
  UPCOMING KURUCU ORTAK
  SOFAR SOUNDS İSTANBUL

  Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü mezunu, Berklee College of Music'te Music Business eğitimi aldı. Reklam yazarı olarak Ping, Coca-Cola’nın Müşteri Direktörü olarak Plasenta, Trend Danışmanı ve aynı zamanda Yazı İşleri Müdürü olarak Bigumigu’da çalıştı. Ardından Twitter Türkiye ekibinde Genart Medya bünyesinde olarak görev aldı. Son olarak Shazam'da Türkiye'den sorumlu Müzik Direktörü görevini üstlendi. Son 4 yıldır Sofar Sounds İstanbul'un direktörlüğünü ve yapımcılığını, Çakal Lezzetler Youtube programının yapımcılığını, aynı zamanda da içerik ve deneyim projeleri tasarlayan Upcoming'in kurucu ortaklığını sürdürüyor. Bugüne dek SXSW'in aralarında bulunduğu Türkiye'de ve yurtdışında kendisinin de ilgiyle takip ettiği birçok konferansta konuşmacı olma şansını yakaladı. Mutlu.

 • YRD. DOÇ. FATOŞ KARAHASAN

  Dr. Fatoş Karahasan İstanbul Bilgi Üniversites’nde, Pazarlama İletişimi, Reklam ve Dijital Pazarlama dersleri vermektedir. 14 yıl, uluslararası reklam şirketlerinde tepe yöneticilik yaptıktan sonra, şimdi yönetim danışmanı olarak, yerli ve yabancı kuruşların reklam ajans konkurları, ürün lansmanları, ürün stratejileri ve araştırma projelerinde yer almaktadır.Reklamcılık ve Siyasi Pazarlama konularında iki kitabı Fransızcadan dilimize kazandırmıştır. Katkıda bulunduğu çeşitli kitapların yanısıra, “Vasat Reklamdan Nasıl Kurtulunur?”, “Taşlar yerinden Oynarken, Dijital Pazarlamanın Kuralları” ve “Akla ve Kalbe Giden İletişim Yolları” başlıklı üç kitabın yazarıdır. Ayrıca, Capital ve Start-Up dergilerinde köşe yazarı olarak, gündemi izleyen makaleler yazar.Fatoş Karahasan, pazarlama, iletişim ve yönetim konularında konuşmalar yapmakta ve eğitimler düzenlemektedir. Ayrıca, önemli konferanslarda, Moderatörlük ve Konferans Başkanlığı görevini üstlenmektedir. Ayrıca, Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) üyesidir.

 • FERDİ ALICI
  OUCHH

  Ferdi Alici is the Founder and Director of OUCHHH, a talented new media and motion design agency. A graduate of Istanbul Bilgi University’s Visual Communication Design Department on a full-scholarship, he has over a decade of experience functioning as a Design Director for motion graphics and new media industry. Ferdi strives to find balance between art, science and technology in every work he creates. As a new media artist and designer, he believes that science inspires great art, thus their integration is vital to Ferdi’s approach. By immersing himself in the ideas of science, Ferdi gains new forms of understanding and develops new ways of interpretation in visualizing and creating his artwork; broadening his horizons where creativity and logic come together to a develop a unique artistic interdisciplinary philosophy.Ferdi believes in the power of data visualizations, bases his creations on mathematics, nature, geology and the works of particle physicists, inventors and architects. Scientific research and scientific methods introduce a certain way of thinking that is usually not present in an artist’s mind. Ferdi’s exposure to these allows him to gain a completely different perspective towards life and design. Ferdi is a maestro at combining storytelling with visual design, talented in creating both branding and visionary content, and a specialist in motion design, new media arts, architecture and A/V installations. He creates award-winning outdoor A/V performances, video mapping projections, kinetic sculptures and immersive experiences that touch upon the belief in employing design principles based in nature and applying these to computational design.Ferdi’s work has been featured in world renowned museums, organizations, publications and has worked with numerous international brands. These include CERN (Switzerland), National Space Center UK, Mercedes Fashion Week (Turkey), Google USA, City University of Hong Kong, CODAworx (United States), MoMA (United States), Immersive Festival (Spain), santralistanbul Museum of Energy (Turkey), IdN Magazine, CNN, WIRED Magazine, Stash Magazine, Fubiz, The Creators Project, Nike, Vodafone and Vimeo (Staff Pick). He is also the recipient of a number of awards, including Ars Prix Electronica, FELIS Awards, Red Dot, ADC Awards and Crystal Apple Awards.

 • GABRIEL MATTAR
  EXECUTIVE CREATIVE DIRECTOR
  DDB BERLIN

  Gabriel is responsible for the creative product at DDB in Berlin. He overlooks 40 creatives working for Volkswagen, Lidl, Sony, Telekom amongst other brands. The first ad he ever wrote was a classified to sell his baby brother at the age of 7. Originally from Brazil, Gabriel moved to Germany to experience more of its famously inspiring weather and great sense of humor.

 • GÜLAY ÖZKAN
  KURUCU
  GEDS

  Gülay Özkan, tasarım ve inovasyon şirketi GEDS’in kurucusu. Özkan, ABD’deki Design Management Institute danışma kurulunda, Design for Europe uzman panelinde ve Avrupa Birliği’nin Global Board Women Ready Projesi’ndedir. 2012’de New York’ta Behance Network tarafından en yenilikçi 10 isimden biri olarak isimlendirilmilştir. 2013 yılında 1 milyar insanı etkileyecek çözümler üzerinde çalışmak için NASA Ames Research Park’taki Singularity University GSP Programı’na davet edildi. Bu programdan sonra DNAGE projesi ile Innocentive tarafından ABD’de ödüle layık görülmüştür. 2016’da Harvard Business Review Türkiye’nin ilk “Design Thinking” konferansının küratörü olarak isimlendirilmiştir. Yazdığı makaleler birçok ülke ve coğrafyada İngilizce, Japonca, Arapça ve Türkçe dillerinde yayımlanmaktadır. Gülay, haftalık yaratıcı ekonomi programı Farklı Bakış’ın yapımcısı ve sunucusudur.

 • GÜNEY SOYKAN
  SANAT YÖNETMENİ
  JWT AMSTERDAM

  DDB&Co ve TBWA\Istanbul’da Sanat Yönetmeni ve Kreatif Grup Lideri olarak çalıştı. Bu ajanslarda kazandığı başarıların ardından 2014 yılında Amsterdam’a taşınarak J. Walter Thompson Amsterdam’da çalışmaya başladı. Güney’in işleri 2’si Cannes Lions’da olmak üzere, uluslararası yaratıcılık yarışmalarında 9 kez Grand Prix kazandı. 2016 yılında Cannes Lions Global Yaratıcılık Raporu’nda yılın 3. Art Direktörü olarak gösterildi ve Ad Age A-List & Creativity Awards’da Yılın Yaratıcısı kategorisinde finalist oldu. Amsterdam’da eşi Zeynep ve oğlu Arda’yla birlikte yaşıyor.

 • PROF. DR. HALİL NALÇAOĞLU
  İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANI
  İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

  1962 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans, Massachusetts Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını İletişim alanında tamamladı. Yayınları arasında “Medya ve Toplum İlişkisini Anlamak Üzere Bir Çerçeve,” “Modern Toplumlarda Sergileme Felsefesi ve Müzeler,” “Vatan: Toprağın Altı, Üstü ve Ötesi,” “Heterotopya, Koloni ve Öteki Mekanlar: Michel Foucault’nun Kısa Bir Metni Üzerine Düşünceler,” “İmparatorluk’ta İletişim, İyimserlik ve İnandırıcılık Sorunları,” “Gençlik ve Yeni Toplumsal İletişim Ethos’u: Yanılsamalar, Bulgular ve Spekülasyonlar,” “Internet ve Görselin İmhası: İnternet İçeriğini Analiz Etmek İçin Kuramsal Model Arayışları” makaleleri ve Kültürel Farkın Yapısökümü kitabı sayılabilir. 2000 yılından itibaren UNICEF, TUBITAK, Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Geliştirme Projesi, UNDP GEF-SGP, Ipsos KMG ve İstanbul Bilgi Üniversitesi için farklı toplumsal araştırma projeleri tasarım ve koordinasyonunu üstlenen Halil Nalçaoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Medya ve İletişim Sistemleri Lisans ve Yüksek Lisans Programlarının koordinatörlüğünü üstlendi. 2011 yılı itibariyle İletişim Fakültesi Dekanlığına atandı, halen bu görevi sürdürüyor.

 • HENRY TUCKER
  MANAGING DIRECTOR
  WPP KANTAR FUTURES

  Kantar Futures is a global strategic consultancy that helps our clients understand the changing world around us, anticipate what it means for them and take action with confidence and clarity. We help them profit from change. Henry joined Kantar Futures from a career in innovation and consumer marketing for multinational businesses. Henry works extensively in foresight and futures across a range of clients and sectors. Much of his time is spent developing new strategies for global clients in fast growing markets.

 • YRD. PROF. DR. ITIR ERHART
  MEDYA VE İLETİŞİM SİSTEMLERİ BÖLÜMÜ
  İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

  Dr. Itir Erhart is an associate professor at Istanbul Bilgi University, Department of Media and Communication Systems. She studied Western Languages & Literatures at Boğaziçi University, Istanbul. She completed her M.A. in Philosophy at the same university and her M.Phil at the University of Cambridge. In 2006 she earned her PhD from Bogazici University in philosophy. She is the author of the book ‘What Am I?’ and several articles and book chapters on gender, sports, civil society and social movements including ‘United in Protest: From “Living and Dying with Our Colours” to “Let All the Colors of the World Unite”‘ and ‘Ladies of Besiktas: A dismantling of male hegemony at Inönü Stadium’, ‘Toward postheroic leadership: A case study of Gezi’s collaborating multiple leaders’ and ‘Mr. Incredible, the Man-of-Action, The Man-of-Power: What If He Loses It All?’. She is also the co-founder of Adim Adim (Step by Step), Turkey’s first charity running group with 29,000 runners raising funds for 47 national and international NGOs. In 2016 she co-founded Açık Açık (Openly), an NGO which aims to increase the inadequate donation ratio in Turkey through a transparent NGO environment by respecting donator rights. For her work as a social entrepreneur Itir was featured on CNN Turk’s ‘Turkey’s Changemakers’ in 2009. She was awarded Ten Outstanding Young Persons (TOYP) award in 2010. In 2014 she became an Ashoka Fellow.

 • PROF. DR. İLBER ORTAYLI

 • İSMAİL SEVAL
  STRATEJİK PLANLAMA GRUP DİREKTÖRÜ
  LEO BURNETT

  1978 yılında doğdu. Robert Koleji, Koç Üniversitesi, University of East Anglia ve Harvard Business School’da eğitim gördü. İletişim kariyeri boyunca 50’yi aşkın lokal ve global markaya danışmanlık ve stratejik planlama desteği verdi. 2015 yılında Directory dergisinin dünyanın en iyi 50 planlama direktörü listesinde 22. sırada gösterilen Seval, Kırmızı, Effie, Felis ve Cannes Young Lions gibi prestijli yarışmalarda jüri üyesi olarak yer aldı. Daha önce FLNC, TBWA, JWT, Y&R ve Concept’te görev aeo Burnett İstanbul'un Stratejik Planlama departmanını yönetmekte.

 • JEN HEAZLEWOOD
  CREATIVE DIRECTOR, HEAD OF EXPERIENCE DESIGN
  R/GA LONDON

 • JON WEBB
  WPP GAIN THEORY

  Jon is a Managing Partner at Gain Theory, a global marketing foresight consultancy that helps brands unlock faster, smarter business decision making. In his role, Jon helps clients understand how to optimize the value of marketing investments by leveraging market-leading tactics devised through intelligent data, analytics, insight and consultancy. His work in this area has helped leading brands improve new launch forecasting; optimizing the mix between paid, owned and earned media as well as course correction in-campaign. Jon’s work is committed to delivering insights that are focused towards specific KPIs that can have a real and demonstrable impact on the bottom line and Jon’s high touch consultative approach ensures successful activation in ranges as diverse as retail, financial services, tech brands and entertainment. Jon worked for 10 years client-side at National Savings, the UK’s largest savings organisation helping them understand business levers through Econometrics (Marketing Mix Modelling) - a statistical modelling technique used to identify and quantify the relationships between sales and the factors that influence them. Jon holds a bachelor’s degree from Staffordshire University and an MA from the University of East Anglia. As an accomplished author and speaker, Jon has long been an advocate for the proper treatment of clients’ marketing, seeing it as an investment rather than a cost and has published a number of papers demonstrating the real impact of advertising on share price, the ultimate KPI for the C-Suite. Gain Theory partners with some of the world’s biggest brands including Koç, HomeAway, Target, Vodafone, Diageo, Aldi and Lloyds .

 • JEREMY POUNDER
  FUTURES DIRECTOR
  MINDSHARE UK

  After graduating with a degree in History from Cambridge University, I joined Y&R Media (now MEC) as a strategist. After three years there, I made the move into research and joined the Starcom Intelligence Unit. I joined Mindshare’s Business Planning team in 2007 specialising in consumer insights around new media behaviours. I currently run our future_medialab research programme which aims to assess the opportunities around emerging media and technology, and to help invent the future of media for our clients.

 • KAAN KAYABALI
  KURUCU ORTAK
  ONEDİO

  Onedio.com’un kurucusu Kaan Kayabalı; seri girişimci, yenilikçi ve teknoloji aşığı. Aslen elektronik mühendisi olan Kaan Kayabalı’nın aynı zamanda yazılım ve yapay zeka konusunda da uzmanlığı bulunmaktadır. İşletme yüksek lisansına sahip Kayabalı, aynı zamanda profesyonel poker oyuncusu, video oyun aşığı ve koyu Beşiktaş taraftarıdır. İlk startup’ı Kade Vision’ı 2005 yılında kuran ve 5 yılda 51 ülkeye ihracat yapan bir şirket haline getiren Kayabalı, 2012 yılında Türkiye’nin ilk sosyal haber ve içerik sitesi Onedio.com’u kurdu. Onedio.com, Türkiye’nin en büyük 30 internet sitesi arasında.

 • DR. MEHMET GÜLLÜOĞLU
  AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI
  AFAD

  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini aldı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Halk Sağlığı Doktora Programını tamamladı. Aile hekimliği, insani sağlık yardımları ve Avrupa Birliği projeleri gibi alanlarda katıldığı eğitimleri başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı. Filistin (Batı Şeria ve Gazze), Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Katar, Kenya ve Somali’deki sağlık çalışmalarında gönüllü olarak görev aldı. İstanbul İl sağlık Müdürlüğü ve Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevleri üstlendi. 2013-2017yılları arasında Kızılay Genel Müdürü olarak çalıştı. Bu görevi sürecinde Suriyeli 3 milyona yakın misafirin ülkemizde en insani koşullarda yaşamasını sağlamaya yönelik çalışmalara öncülük etti. Kızılay bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğünün hayata geçmesinde de önemli bir rol oynadı. Bu çerçevede uluslararası yardım kuruluşlarının Türkiye’nin yükünü paylaşması anlamında birçok çalışmaya imza attı. Yine Kızılay’ın kurumsal gelişimine yönelik oarak birçok çalışmaya liderlik etti. Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU 2017’de T.C. Başbakanlık AFAD Başkanı görevine getirilmiştir.

 • MEHMET HACIKAMİLOĞLU
  ÇİMENTO GRUP BAŞKANI
  SABANCI HOLDİNG

  1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Hacıkamiloğlu, 2001 yılında Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamlamıştır. 1992-1993 yılları arasında Üstay İnşaat şirketinde Saha Mühendisi olarak görev yapmış ve Sabancı Topluluğu’na 1993 yılında katılarak Betonsa’da sırasıyla Hazır Beton Tesis Şefi ve Yatırım ve Planlama Şefi olarak çalışmıştır. 1997-1999 yılları arasında Akçansa’da Strateji Geliştirme ve Planlama Müdürü, 1999-2001 yılları arasında Agregasa’da Şirket Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2001-2003 yılları arasında Akçansa’da Finans Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2003 yılında Çimsa’ya Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 1 Temmuz 2006 tarihinde Çimsa Genel Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Hacıkamiloğlu 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren de Akçansa Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi. Hacıkamiloğlu, 30 Mart 2017'de Çimento grup Başkanı olarak atanmıştır.

 • MICHAL MATUKIN
  CHIEF SCIENTIFIC OFFICER
  NEUROHM

  Social psychologist working in marketing research based on cutting-edge, neuroscientific research methods since 2007. Currently he holds a position of Chief Scientific Officer at NEUROHM and a local chair for Poland of Neuromarketing Science and Business Association (NMSBA). Expert in continuous measurement of emotion and attention, responsible for scientific rigor and quality at NEUROHM. He has been also a member of the ESOMAR, European Advertising Academy (EAA) and European Social Cognition Network (ESCON2). He is a head of cross-cultural research projects in many countries all around the world. Speaker at many prestigious international conferences (TMRE, IIEX, ARF, NMWF, ICORIA). Experienced psychologist and researcher involved in application of new technologies such as response latency measures, electroencephalography, electromyography, galvanic skin response and eye-tracking to marketing field. He is leading the Research and Development Department at NEUROHM. His research focuses on affective neuroscience applied to marketing communications, including the application of high technologies to daily routine of marketers. He was one of the initiators and a coordinator of Neuro Against Smoking Project – international study, held in 24 countries, supporting a tobacco free environment and healthy lifestyle. He also cooperates with Universities and Academic professionals in order to enhance our understanding of human behavior and decision making. He established a neuroscientific laboratories in Beijing, China (Renmin University) and in Capetown, South Africa (University of Stellenbosh).

 • METE GÖNÇ
  CHAIRMAN
  ENCODE IT MANAGEMENT AND CONSULTANCY

  1998 yılında Arthur Andersen’de Finansal Danışmanlık ve Denetim Bölümünde iş hayatına adım atmıştır. Türkiye’de ilk olarak kurulan IT Risk Danışmanlığı birimine liderlik etmiş ve Arthur Andersen UK ofislerinde çalışmıştır. HP Outsourcing biriminden sorumlu olmuştur. Daha sonra Turkiye’de kurulan Symantec Danışmanlık bölümünü kurmuştur. 2010-2014 Ca Technologies sırasıyla Satış Direktörü ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. Tüm odağını kendi kurduğu Danışmanlık Şirketi Encode’a vermiş aynı zamanda yeni gelişen teknolojiler, startuplar konularında çalışmalar yapmış startupların yönetim kurullarında yer almıştır. Encode şu anda yapay zeka chatbot endustri 4.0 alanında önemli işlere imza atmaya namzet bir şirket haline gelmiştir.

 • MISHA SHER
  WPP SPORTS PRACTICE MEDIACOM

  Misha Sher is Worldwide Vice-President at WPP Sports Group, dedicated sports & entertainment marketing division of WPP. Industry veteran with over 15 years’ experience, Misha has advised and worked alongside some of the most admired global brands, events, properties, and talent in creating innovate partnerships that truly harness the power of sport and entertainment. He has represented interests of sporting icon Pelé while also advising American Airlines, Sony, Allianz, Toyota, and other blue chip brands on how best to leverage investments in sport. Misha has been at the forefront of WPP’s involvement with eSports, advising league operator Gfinity and digital platform GameOnTV on commercial models as well as working with several WPP brand clients on eSports investment strategy. Misha frequently speaks at major industry events and his opinions are regularly featured in leading media outlets including The New York Times, Fortune, CNN, Sky, CMO, The Drum, Marketing Magazine and Sport Business International.

 • NACHO PEREZ BORJABAD
  VICE MANAGING DIRECTOR
  ABSEN EUROPA (LEADING CHINESE LED SUPPLIER)

  Nacho Perez Borjabad: vice managing Director at Absen Europe (Leading Chinese LED supplier). Previously I’ve been working on the media and advertising industry for over a decade with OOH global leaders Clear Channel and JCDecaux. I was leading the transformation from traditional media into digital media, through my role as digital business developer for Clear Channel International working in more than 20 countries helping each branch to develop digital programs working with them along the whole process through lobbying, bidding, procuring, operating, selling and marketing activities around DOOH. Previously, I worked for Clear Channel Spain where I was responsible for launching the first digital product in the market that included digital LED billboards and screens in shopping malls I started my advertising career in 2002 at JCDecaux Spain where I was the sales controller and the responsible to define the sales strategy and control the execution

 • NEVŞİN MENGÜ
  ANCHOR

  Nevşin Mengü, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi'nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine tamamladı. Mesleğe Kanal Türk'te başlayan Nevşin Mengü, Haber Türk’te de çalıştı. Bir yılı aşkın bir süre İran'ın Başkenti Tahran'da TRT Türk, büro şefliği yaptı. CNN TÜRK’te hafta içi her gün Ana Haber'i hazırlıyor ve sunuyor. Aynı zamanda Hürriyet Daily News’a analiz yazıları yazıyor, XOXO dergisinde etkin kadınlarla röportajlar gerçekleştiriyor. Dayanıklılık sporlarıyla yakından ilgilenen Nevşin Mengü, Maraton ve Ironman yarışlarında yarışıyor. Spor konusundaki tecrübelerini Socrates Dergisi’ndeki yazılarında aktarıyor.

 • ONUR ERTUĞRUL
  KURUCU ORTAK
  LUGAT 365

  1980 yılında Eskişehir’de doğdu. Lisans eğitimini ODTÜ Felsefe Bölümü’nde tamamladı. Uzun süre medya sektöründe içerik editörlüğü yaptıktan sonra, dijital iletişim ve reklamcılık alanında çalışmaya başladı. 2015 yılında İyikafa Dijital Strateji ve İçerik Ajansı’nı kurdu. Eşi Banu Ertuğrul’la birlikte, Bazı Kelimeler Çok Güzel şiarıyla hayat bulan Lûgat365 projesini hayata geçirdi. Hâlen dijital strateji uzmanı olarak çalışmaktadır.

 • ONUR KOÇ
  CTO
  MICROSOFT

  Onur Koç’un yazılım geliştirme hobisiydi sonra işi oldu. Microsoft yolculuğu 17 yıl once başladı. İlk görevinde yeni kurulan Microsoft Saudi ofisinde Servis ekibini kurduktan sonra Seattle ana merkezde kurulan özel bir SWAT takıma katıldı, yılda 500,000 km uçarak uluslararası birçok stratejik teknoloji projeyi yönetti. Onur daha sonra yine Microsoft Seattle anamerkezindeki ürün geliştirme ekibine katıldı. Microsoft un XboxOne ve Azure Akıllı Bulut gibi birçok stratejik üründe sırası ile junior, uzman ve direktor ürün geliştirme yöneticiliği yaptı, yazılım ekiplerini yönetti ve bu ürünlerin yaratılmasında önemli rol oynadı. Onur 14 sene yurtdışında yaşadıktan sonra, 3 sene önce Türkiye ye döndü ve Microsoft Türkiye de CTO görevini yürütmekte. Bu görevde Onur gelişen teknolojinin kişilerin, şirketlerin ve ülkelerin hayatını nasıl değiştirdiğini, nasıl fırsatlar sunduğunu, bu fırsatlardan ülkemizin ve Türk şirketlerinin nasıl yararlanabileceğimizi belirlemek ve hayata geçirmekten sorumlu. Onur, Dokuz Eylül Electrik Electronik mühendisliğinden mezun ve University of Washington Micheal G. Foster School of Business de teknoloji liderliği üzerine yüksek lisansı bulunuyor.

 • OYA ÜNLÜ KIZIL
  KURUMSAL İLETİŞİM VE DIŞ İLİŞKİLER DİREKTÖRÜ
  KOÇ HOLDİNG A.Ş.

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 1992 yılında kariyerine Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’nde uzman olarak başlamıştır. Uluslararası işletme mastırını yaptığı George Washington Üniversitesi’nden 1997 yılında mezun olmasının ardından Washington DC’de 5 yıl boyunca Dünya Bankası’nda Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Portföy Yöneticisi olarak görev almıştır. 2001-2003 yılları arasında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı'nda Başbakan Baş Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2003 yılında CEO Danışmanı olarak göreve başladığı Koç Holding A.Ş.’de halen “Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü” olarak göreve devam etmektedir. 2008 yılında Yale Üniversitesi “Dünya Liderleri” (Yale World Fellows) listesine seçilmiş ve bu programda liderlik eğitimi almıştır. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Eğitim Reformu Girişimi (ERG), Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Üyesidir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 • DR. ÖZGE AKBULUT
  KURUCU
  SURGITATE

  Dr. Akbulut, 2012 başından beri Sabancı Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta. Lisans eğitimini, 2004 yılında Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisligi programında tamamladı. Doktorasını, yine aynı alanda, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) biyomoleküler aletlerin düşük maliyetli üretimi ve yüzey bilimi üzerine yaptı (2009). Doktora-sonrası çalışmalarına Harvard Üniversitesi’nde kaynakları kısıtlı bölgeler için araç ve teknikler geliştirerek devam etti (2009–2011). Dr. Akbulut’un ana çalışma alanları reoloji kontrolü ve silikon-temelli kompozitlerdir. Ayrıca, kendisi cerrahi simülasyon platformu üreten Surgitate’in kurucu ortağıdır. Surgitate ile ilgili bilgi: Kadavra ve taze doku/organ modelleri bulmadaki güçlükler tıbbi eğitimin kalitesini düşürmektedir. Sayıları hızla artan tıp öğrencileri ve personelinin eğitimi için güvenilir ve sürdürülebilir bir platforma ihtiyaç vardır. Surgitate, kesme, dikme gibi cerrahi müdahalelere gerçekçi tepkiler veren silikon-temelli cerrahi modeller tasarlamakta ve üretmektedir. Surgitate’in ürün portfolyosunda deri, meme, damar ve mikrocerrahi modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler üzerinde, birçok farklı dikiş tekniğinin ve karmaşık onkoplastik operasyonların simülasyonu yapılabilir. Surgitate’in amacı bu kolay kullanılabilir ve ulaşılabilir platform sayesinde cerrahi eğitim kalitesini yükseltmektir.

 • ÖZGE TANJU
  REGIONAL BRAND MANAGER
  P&G

  Özge Tanju Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine 2007 yılında Procter & Gamble’da satış temsilcisi olarak başlamıştır. 2009-2011 yılları arasında tıraş bakım ürünleri kategorisinin pazarlama iletişimini yönettikten sonra 2011 yılında Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinden sorumlu olarak Cenevre’ye, 2013-2015 yıllarında ise Türkiye ve Kafkasya Tıraş Bakım ürünleri Marka Müdürü olarak atanmıştır. 2015 yılından bu yana Türkiye ve Kafkasya Kadın Bakım Kategorisi Marka Müdürü olarak görev yapmaya devam etmektedir. Dünyada ilk kez Türkiye’de üretilen yenilikçi Orkid Platinum ürününü pazar liderliğine taşımış, öte yandan genç kızlara özgüven aşılamayı hedefleyen “Kız Gibi” kampanya süreçlerini yöneterek marka algısı güçlendirme çalışmalarına liderlik etmiştir.

 • ÖZGE YILMAZ
  KURATÖR
  ARTİSAN GRUP

  Matematik sevgisi yüzünden İstanbul Fen Lisesi, sonrasında Bilkent Endüstri mühendisliğinde okudu. Calculus’ten nefret etti. İş hayatına başladığı yönetim danışmanlığı ve sonrasında ARGE’de mühendis olarak çalışması, kare bulmacaları daha rahat çözmesini sağladı. ODTÜ’de masterını tamamlarken büyük ödül laptop uğruna katıldığı reklam ve pazarlama yarışmasında dereceye girerek hayalindeki mesleğin reklamcılık olduğuna karar verdi. John Steel’in “Truth, Lies and Advertising” kitabını okumasıyla kafayı bozup Y&R’da stajyer olarak reklamcılığa adım attı. Şansı yaver gitti. Dört yıl boyunca doğru hocalar, markalar ve müşterilerle çalıştı. “Bu reklam kitaplarında geçen global kampanyalardan yapmak istiyorum” diyerek elinde iki bavulu soğuk bir kış günü kendini New York JFK hava alanında buldu. Y&R New York’ta global konkurlara katıldı, 14 ülkede lansmanlar yaptı, çeşitli markalar için, reklam takip ve pazarlama araştırmalarını yürüttü. Sonrasında Penn, Schoen and Berland ekibinde tüketici insight’larından sorumlu direktör olarak P&G, Estee Lauder, HP, Citibank gibi global markalara hizmet verdi. PepsiCo yiyecek ve içecek markalarının 13 Latin Amerika ülkesinde lansman ve büyümesinden sorumlu direktör olarak Added Value’da çalıştı. 2008 yılında İstanbul’a dönen Yılmaz, 2011 yılına kadar Alametifarika’da stratejik planlamadan sorumlu direktör olarak çalıştı. THY, Turkcell, Garanti Bankası, Digitürk, Brisa gibi birçok markanın ödüllü kampanyaların oluşumunu yönetti. 2010 yılı başında sosyal medyada çılgın fikirleri olanlarla çalışmak için Virütic şirketini kurdu. 2012 yılında Doğuş Holding’e ait Doğuş Yeni Internet'in Genel Müdürü olarak şirketi kurup 8 ayda pazar liderliğine kavuştu. 2009 yılından beri gönüllü olarak düzenlediği TEDxIstanbul etkinliklerinden edindiği tecrübesini 2014 yılından bu yana profesyonel olarak marka ve organizasyonlar için kullanıyor. Yüzlerce gönüllünün enerjisi ve cesaretiyle yeni projeler hayal ediyor, hayata geçiriyor.

 • ÖZLEM BORA
  IPSOS SOSYAL ARAŞTIRMALAR ENSTİTÜSÜ VE IPSOS STRATEJİK İÇGÖRÜ BİRİMİ GENEL MÜDÜRÜ
  IPSOS

 • PAMİR GÜNDÜZ
  STRATEJİK PLANLAMA DİREKTÖRÜ
  CONCEPT

  1987’de doğdu. Istanbul Bilgi Üniversitesi reklamcılık bölümünden mezun oldu. 2007 Ylında, Alice BBDO’da başladığı kariyerine JWT Istanbul ve Concept’te devam etti. Halen Concept’te Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışıyor. Kariyeri boyunca; P&G, Unilever, Coca-Cola Company, PepsiCo, Nestle, HP, Mercedes-Benz, Diageo, Nokia, SAB Miller, Allianz gibi uluslararası pek çok markayla çalışmanın yani sıra, Vestel, Turkcell, Digiturk gibi markalarında arasında bulunduğu 25’den fazla lokal markaya hizmet verdi. Ayrıca Unilever, HP, Diageo ve Efes gibi markaların uluslararası ve bölgesel projelerinde yer aldı. Kariyeri boyunca çalıştığı ekip arkadaşlarıyla birlikte 15’den fazla Effie ödülü kazandı.

 • PEMRA ATAÇ
  AJANS BAŞKAN YARDIMCISI, YÖNETİCİ KREATİF DİREKTÖR
  RABARBA

  Eskişehirli. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu. Y&R/Reklamevi, Rainey Kelly Campbell Roalfe/Y&R Londra, Alametifarika ve TBWA\İstanbul’da çalıştı. 2008’de tasarım ajansı Daniska’yı kurdu. Grafikerler Meslek Kuruluşu Sergisi’nde iki kez “Eczacıbaşı Vakfı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı” seçildi. 2013’te Rabarba’da yönetici kreatif direktörlük görevini üstlendi. Advertising Age’in tüm dünyada düzenlediği “Women To Watch” tarafından Türkiye’nin fark yaratan 15 kadınından biri seçildi. Türkiye’de ve uluslararası yarışmalarda, ekibiyle birlikte yaptığı işlerle ödüller aldı. 2016 Cannes Lions’ta jüri üyesi oldu. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi.

 • RULA JEBREAL
  FOREIGN POLICY CONTRIBUTOR & HUMAN RIGHTS ADVOCATE
  MSNBC

  Broadcast journalist & renowned speaker, Rula Jebreal is a lifelong advocate for women’s rights and civil liberties in the Middle East. Born in Haifa, Israel, Jebreal grew up in Jerusalem during the first intifada in the 1980s. After the suicide of her mother at age 5, her father placed Rula and her sister in the care of a remarkable Palestinian woman, whom Jebreal credits with saving her life as a surrogate mother and mentor. As a child, Jebreal discovered her love of literature and began to understand the roles of women and what they endure in warzones. As a woman having lived and worked in various “hot zones” (Israel, Syria, Egypt, Lebanon), and having experienced first-hand the rise of the Islamist movement and the evolution of their relations with the West, Jebreal adds a unique perspective to the socio-political dialogue surrounding the Middle Eastern conflict. Jebreal strongly supports education, especially for women and girls, as the key to conflict resolution. Fluent in four languages, and a citizen of both the East and West, Jebreal acts as a cultural ambassador, bridging the gaps in knowledge and understanding that often hinder progress and change.

 • SAADET ÖZKAN
  KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI VE ÖĞRETMEN
  SAADET ÖĞRETMEN ÇOCUK İSTİSMARI İLE MÜCADELE DERNEĞİ

  15.06.1978 İzmir Doğumlu Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve İletişim Mezunu Özel bir Akademiden trainer advandec Master Plus programı eğitimi Kişisel Gelişimcim Uzmanı Yaşam Koçu, Öğrenci Koçu, Performans Koçluğu, Trainers Training ,Quantum, Gestalt Therapy, Hypnosıs master, NLP eğitimlerimle kadın ve çocuklara yönelik çalışmalar yapıyorum Bu yönde danışmanlık hizmeti veriyorum Eğitim benim hayatımın bir parçası ve bitmeyecek bir süreç Sosyal Sorumluluk Projelerinde yer alıyorum Milli Eğitimde Köy okullarında öğrencilerin hayatlarına dokunmak üzere öğretmen olarak hizmet vermek istedim ve hayatım bu yönde çocuklar adına değişti ... Şu anda Kişisel Gelişim Uzmanı ve danışmanım Saadet Öğretmen Ulusal Çocuk İttifakı Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanıyım Saadet Öğretmenin Aldığı Ödüller, Plaket ve Belgeler Amerika Birleşik Devleti İnternational Women Of Courage Award (Uluslararası Cesur Kadın ) Ödülü Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Hukuk Ödülü Necip Hablemitoğlu Toplumsal Duyarlılık Ödülü İz Gazete 2016 İz Bırakanlar Ödülü Mavişehir Rotary Meslek Hizmet Ödülü Ankara Bahçelievler Rotary Meslek Ödülü Ege Rotaract Kulübü onur ve özveri Ödülü Amerika Florida Pensacola Fahri Vatandaşlık Ödülü Amerika Los Angles Eyaleti Eğitimci ve toplumsal cinsiyet aktivisti Ödülü AWIU tarafından Çocuk istismarı mağdurlarının yanında olduğu ve uzun süren kalıpları kırdığı için verilen uluslararası onur belgesi Menderes Kaymakamlığı Avrupa Standartlarında Eğitimde Üstün Başarı Belgesi Çukurova Üniversitesi Cesaret ve Değişim GEKU ailesi plaketi Türk Hukukçu Kadınlar Derneği Güçlü Kadınlar Dünyayı Değiştirir Plaketi

 • SADİ TEKİN
  ILLUSTRATOR

  Sadi Tekin 1976 yılında Ankara'da doğdu, ancak İzmir'de büyüdü. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü'nden mezun oldu. HBR Maymun mizah dergisinde karikatür çizdi, Kuzguncuk'taki ofisinde illüstrasyon ve ürün tasarımı çalışmaları yaptı. 2012 yılında New York'a taşındı, illüstrasyon çalışmalarına yoğunluk verdi. "Monsters of New York"u yarattı. İki adet çocuk kitabı resimledi, üçüncüsü üzerinde çalışıyor ve elmayı bir karşılık beklemeden seviyor.

 • SAM SAUNDERS
  CHIEF CREATION OFFICER
  WE ARE SOCIAL

  Sam Saunders is the Chief Creation Officer, USA, at We Are Social. In his 15 years in the business Sam has worked under some of the world’s best creative leaders including Tracy Wong, Ben Welsh, Bob Brihn and Marty Cooke at agencies like M&C Saatchi, Wong Doody and SS+K. After agency life, he started his own creative and innovation agency and won an enviable client list, including Apple, Puma, Diageo, Sonos and L’Oreal. Sam is a regular speaker at Cannes Lions, where he has done 2+ talks in each of the last three years. He has judged One Show twice and is lucky enough to have won a slew of awards including gold at Cannes. Sam is also co-founder of charity Hopeland with Deborra-lee Jackman, co-founder of canned sangria brand Cangria and tech company Bump. Today, he lives and works in Manhattan.

 • SEDA BAKAN

  10 Ekim 1985 doğumludur.
  GÖREV ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ
  2017 Arif v 216
  2015 Kara Bela (Burak Aksak)
  2014 Zaman Makinesi 1973 (Aram Gülyüz)
  2013 Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Serdar Akar)
  2011 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (Serdar Akar)
  2009 Umut (Murat Aslan)

  GÖREV ALDIĞI TV DİZİLERİ
  2016 Bana Sevmeyi Anlat
  2014-2015 Kardeş Payı
  2010-2012 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
  2010 Şen Yuva
  2010 Makber
  2009 Geniş Aile
  2008-2009 Adanalı
  2007 Sana Mecburum
  2007-2008 Pars Narkoterör

  GÖREV ALDIĞI REKLAM FİLMLERİ
  Akbank
  Axess

 • PROF. DR. SELÇUK ŞİRİN
  NYU

  New York Üniversitesi (NYU) Javits Profesörü. İstatistik ve davranış bilim alanında uzman olan Şirin ODTÜ’den lisans, SUNY’den yüksek lisans ve Boston College’dan doktora derecesi almış ve NYU-Şirin Araştırma Lab’ında 100’e yakın bilimsel yayına imza atmıştır. Boston College ve NYU’dan Ögretim Üyesi Mükemmeliyet Ödülü, ABD Çocuk Gelişimi Vakfı’ndan Genç Araştırmacı Ödülü ve dünyadaki en büyük eğitim araştırmacılar derneği olan AERA’dan da Araştırma Büyük Ödülü almıştır. Selçuk Şirin 2015 yılında ABD Bilimler Akademisi Komisyonuna seçilmiştir. Hürriyet’te veriye dayalı köşe yazıları yazmakta olan Selçuk Şirin’in son kitabı “Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya Sefalet” ilk 6 ayda 10 baskıya ulaşmıştır.

 • SELDA SEDES
  CHIEF STRATEGY OFFICER
  PUBLICIS İSTANBUL

  Selda Sedes, ağırlıklı yaratıcı ajanslarda olmak üzere 28 yıl deneyime sahip bir iletişim profesyoneli. Kariyerine 89 yılında Müşteri İlişkileri departmanında başladı ve JWT, Saatchi&Saatchi, DDB ve Ogilvy gibi büyük çokuluslu ajansların Istanbul ofislerinde görev aldı. Bugün halen global Publicis Grubunun Türkiye temsilcisi Publicis One’da Chief Strategy Officer olarak kariyerini sürdürüyor. Grubun stratejik içerik kalitesinden sorumlu olarak, portföyde yer alan markaların orta ve uzun vadeli marka stratejilerinin inşa edilmesinden, ayrıca yeni müşteri alımı süreçlerinde iletişim stratejilerinin oluşturulması ve genel stratejik vizyonun belirlenmesinden sorumlu. Bu görevinin paralelinde Sedes, Bahçeşehir Üniversitesinde, lisans üstü ve MBA programlarında Reklam Stratejileri konusunda ders veriyor. Ajans deneyimine ek olarak Selda Sedes, 2004-2009 yılları arasında Türkiye’nin ilk iletişim pazarlama alanında uzman İK Danışmanlığı şirketini kurdu. Sedes Kariyer Tasarım, pazarlama şirketlerine ve iletişim ajanslarına kalifiye eleman temini, organizasyon yapısı ve performans değerlendirme sistemi konularında danışmanlık hizmeti sundu. Selda Sedes, 1964 Istanbul doğumlu, 1969-1989 yılları arasında Fransa’da yaşamış, Siyasal Bilgiler’in ardından Uluslararası Devletler Hukuku ve Avrupa Birliği Hukuku alanlarında lisans üstü eğitim aldı. Sedes, Türk ve Fransız vatandaşlıklarına sahip.

 • STEVAN RANDJELOVIC
  REGULATORY, PUBLIC AND INDUSTRY AFFAIRS MANAGER
  EACA

  Stevan is managing EACA’s regulatory, public and industry affairs. He is focusing on repercussions of tech developments on data protection, audiovisual, e-privacy and other policy aspects. Also spending his days lobbying the EU institutions and explaining them the complexity of online advertising. Stevan is managing EACA’s media auditing initiative and has co-authored the Report ‘Auditing: Contract Compliance and Media Benchmarking – Rebuilding Trust’. As an avid ad fan, he closely follows industry developments, and cheers for agencies!

 • SAMİ BASUT
  KREATİF DİREKTÖR
  JWT İSTANBUL

  Ağustos ayının sıcak bir gece yarısı İstanbul’da doğdu. Gece hayatına merakı taaa o günlere dayanır. Her Türk genci gibi sokaklarda büyüdü, küçük yaşta ticarete atıldı. Tommiks, teksas ve misket sattı. Satış yeteneğini erken yaşta keşfeden babası, onu yazları Sultanhamam’da mağazalarının başına geçirdi. Marka ve alışverişi çok sevdi. Sıra üniversiteye gelince bir o kadar çok sevdiği tiyatro aşkının peşinden gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu. Shakespeare mi Pinter mı derken kendini bir reklam ajansında metin yazarken buldu. Mesleki gelişimini Publicis topraklarında tamamladı. Önce Yorum sonra Bold’da süregelen kariyerinde kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. Bir yandan çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi reklam tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bir çok yerel ve uluslarası markaya baktı ve bu markalara yerel ve uluslarası ödüller kazandırdı. Yeri geldi jüri oldu, yeri geldi seminerlerde konuşmacı. Şu an bir yandan Manajans/JWT’de kreatif direktörlük yapıyor, bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi’nde Metin Yazarlığı dersi veriyor.

 • SAROO BRIERLEY
  BUSINESSMAN
  GOOGLE EARTH / LION MOVIE

  Saroo Brierley Hindistan'ın küçük bir kasabasında doğdu. 1986 yılında, henüz beş yaşındayken tren istasyonunda ağabeyinden ayrı düşünce, bütün ailesiyle iletişimini kaybetti. Ağabeyini bir daha hiç görmedi. Üç hafta Kalkütta sokaklarında tek başına yaşadıktan sonra, Saroo bir yetimhaneye alındı ve arkasından Avustralyalı bir aile tarafından evlat edinildi. Sonraki 25 yıl boyunca yeni anne babasıyla Hobart Tazmanya'da yaşadı. Ancak doğduğu memleketini hiç unutmadı, unutmak istemedi. Geçmişini yeniden keşfetmeye kararlı olduğu için, memleketine doğru sanal bir yolculuğa çıktı. 5 yaşından aklında kalan imgelerle saatlerce Google Earth'e baktı; sonunda doğduğu yeri hatırlayabildi ve annesini aramaya başladı. 2012'de annesiyle yeniden buluşması dünyanın her yerinde manşetlere taşındı. A Long Way Home adıyla çıkardığı otobiyografisi de dünya çapında en çok satanlar listesinde bir numaraya yükseldi. Brierley'in hayat hikayesine dayalı Lion filmi Kasım 2016'da gösterime girdi ve dört dalda Altın Küre, altı dalda Oscar ödülüne aday gösterildi. Filmin oyuncuları arasında Nicole Kidman ve Dev Patel vardı. Saroo'nun hikayesi, olağanüstü ve duygu yüklü bir hayatta kalma ve kararlılık örneği.

 • DR. SHAFİ AHMED
  FUTURIST & MEDICAL REALITIES
  CONSULTANT GENERAL, LAPAROSCOPIC AND COLORECTAL SURGEON

  Professor Shafi Ahmed is a surgeon, teacher, futurist, innovator, entrepreneur and an evangelist in augmented and virtual reality. He is a 3x TEDx and an international keynote speaker and is a faculty at Exponential Medicine, Singularity University. He is a cancer surgeon at The Royal London and St Bartholomew’s Hospitals and has been awarded the accolade of the most watched surgeon in human history. As a dedicated trainer, educator, and Associate Dean of Bart’s Medical School, he was awarded the Silver Scalpel award in 2015 as the best national trainer in surgery by the Association of Surgeons in Training. He is currently serving as an elected member of council of the Royal College of Surgeons of England where he is the Director of the International Surgical Training Programme. He is an honorary visiting professor at The University of Bradford where he delivered the Cantor Lecture of Technology in 2017 and the public lecture to open the Digital Health Enterprise Zone. In 2017 he was the top British Asian star in Tech and received this award from HRH Duke of York. He was also the British Bangladeshi of the Year 2017 His mission is to merge the world of medicine, global education, and virtual and augmented reality to democratize and scale surgical education to make it affordable and accessible to everyone using the power of connectivity to allow equitable surgical care. He cofounded Medical Realties who have just released the worlds first VR Interactive Surgical Training Module. He also a cofounder of Hearthy a healthcare blockchain company and an advisor for companies working Digital Health, Artificial intelligence and Robotics. He recently disrupting the traditional medical school curriculum by launching the Barts X Medicine Programme which has embedded future technologies and entrepreneurship into the medical school. He also chairman and a co-founder of the Global Innovation and New Technologies conference in London and Chair of the Health track at WEBIT, Bulgaria.

 • TANKUT TURNAOĞLU
  YÖNETİM KURULU BAŞKANI
  PROCTER AND GAMBLE TÜRKİYE VE KAFKASYA

  Mart 2013'ten bu yana P&G Türkiye ve Kafkasya Genel Müdürlüğü görevini yürüten Turnaoglu P&G kariyeri boyunca pek çok ülke ve pozisyonda görev aldı. Turnaoğlu; Kazakistan'da Orta Asya ve Kafkasya Ülke Müdürü, Brüksel'de Orta ve Doğu Avrupa Kumaş Bakım Pazarlama Müdürü, Singapur'da Asya ve Avustralya bölgesi Kumaş Bakımı Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Spor yoluyla çocukların ve gençlerin özgüvenini artıran programlara önem veren Turnaoğlu, Türkiye’ye dönüşü ile birlikte çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla Olimpik Anneler hareketini hayata geçirdi. Bugün, Olimpik Anneler hareketi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda Türkiye’den 30 sporcuyu ve annelerini destekliyor. İçerisinde yenilikçilik barındıran iş fikirlerini, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve şirket içi çalışma kültürünü destekleyen Turnaoğlu, P&G Türkiye Yeni Nesil Ofise Taşınma projesine öncülük etti. Yeni ofisin Y kuşağının hem kariyer hem de kişisel anlamda gelişim ihtiyaçlarına göre oluşturulmasına ve yeni bir çalışma kültürü yaratılmasına destek oldu. Şirket içi girişimciliğe önem veren Turnaoglu, yenilikçi girşimler ile alakalı ortaklıklar, yarışma ve şirket ziyaretlerini organize eden bir ekip kurulmasına öncülük etti. Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminin gelişimini de destekleyen Turnaoğlu, Endeavor Türkiye’nin yönetim kurulunda P&G'yi temsil etmektedir. Turnaoğlu aynı zamanda Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT) Başkan Yardımcılıklarını; İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye)’nin yönetim kurulu üyeliğini üstlenmektedir. Samsun Bafra doğumlu Turnaoğlu Samsun Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olup, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Pazarlama çift anadal yüksek lisansını onur derecesi ile bitirdi. Turnaoglu evli ve üç çocuk babasıdır. Haziran

 • TOYGUN YILMAZER
  BAŞKAN YARDIMCISI, STRATEJİ
  TBWA / İSTANBUL

  2000 yılında internet şirketi IXIR’de başladığı iş hayatına TBWA\Istanbul’da devam etti. TBWA\Londra ve TBWA\Hamburg ofislerinde deneyim kazandı. 17 yıl boyunca TBWA\Istanbul’un Türkiye’nin en büyük ve en çok ödül alan ajansı olma macerasına ortak oldu. Euro Effies, Effie Türkiye, Kristal Elma, MediaCat Felis, ve Kırmızı gibi birçok yarışmada jüri üyeliği görevi üstlendi. Golden Drum, Kaktus Festival, Kristal Elma ve SXSW festivallerine konuşmacı olarak katıldı. Son olarak Digital Age Summit’’Datanın Yaratıcı Kullanımı’ ve‘Data Bize Ne Söylüyor?’ oturumlarında yer aldı. Strateji ve inovasyon odaklı Disruption Workshop atölyeleri yönetiyor. TBWA grup şirketlerine hizmet veren START adlı stratejik planlama ekibine ve NABZ adlı dijital içgörü ve içerik ekibine liderlik ediyor.

 • TUĞYAN ÇELİK
  GENEL MÜDÜR YARDIMCISI / STRATEJİK PLANLAMA
  TBWA / İSTANBUL

  Sektöre, 2002 yılında Rafineri’de stratejik planlamacı olarak girdi. 5 yıllık Rafineri geçmişinde Shubuo lansmanı, Axess kampanyası gibi döneminin büyük işlerinde görev aldı. 2007 yılında katıldığı TBWA\İstanbul’da, halen Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Turk Telekom, Akbank, IKEA, McDonald's, Selpak ve Borusan gibi sektörünün önde gelen markalarına hizmet vermeye devam ediyor. Effies, Kristal Elma, Cannes Young Lions ve Mediacat Felis gibi yaratıcılık yarışmalarında jürilik görevlerinde bulundu. İletişim etkinliğinin ödüllendirildiği Effie Türkiye yarışmasında ondan fazla ödüle sahiptir.

 • TÜLİN AKIN
  KURUCU ORTAĞI VE SOSYAL GİRİŞİMCİ
  TABİT AKILLI TARIM TEKNOLOJİLERİ AŞ.

  2003 yılında Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenciyken Türkiye'nin ilk tarımsal iletişim ve e-ticaret sitesi olan www.tarimsalpazarlama.com'u kurarak ilk defa çiftçiyi bilişim teknolojileri ile buluşturan Tülin Akın, çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun kredi kartı, bilgisayar ve mobil teknolojileri geliştirerek hem mali hem teknolojik araçlara erişmelerini sağlayan projeler gerçekleştirdi. Aydın’ın Koçarlı ilçesine bağlı Kasaplar Köyü’nde akıllı tarım teknolojileri uygulama alanı olan Vodafone Akıllı Köy’ü kurmakta olan ve kırsal yaşamı geleceğe taşımak için çalışan Tülin Akın’ın bu zamana kadar aldığı ödüller: 2007 İhracatın Yıldızları, 2012 Ashoka Üyeliği, 2012 JCI TOYP Yılın Girişimcisi Türkiye, 2013 Sabancı Vakfı – Fark Yaratanlar, 2012 Anita Borg Dünya Sosyal Etki Ödülü, 2013 JCI Dünyanın En Başarılı Genç Girişimcisi, 2013 Garanti Bankası – Kagider Yılın Kadın Girişimcisi, 2013 yılında 'Barış için iş' dalında NOBEL adaylığı, Vodafone Çiftçi Kulübü projesi ile 2013 yılında Mediacat Felis En İyi Televizyon Medya Kullanımı Birincilik Ödülü, 2014 yılında Co-Creation Zermatt Zirvesi Jüri Özel Ödülü, 2017 ÇA-BA Derneği Geleceğe İz Bırakan Kadın Ödülü.

 • DOÇ. DR. ULAŞ SUNATA
  KURUCU DİREKTÖR
  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİSTESİ GÖÇ VE KENT ÇALIŞMALARI MERKEZİ (BAUMUS)

  Ulaş Sunata Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Doçent olarak eğitim vermektedir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İstatistik lisansı ve Sosyoloji yüksek lisansını tamamladıktan sonra Sosyoloji alanında doktora yeterliliğini almıştır. Göç alanında yaptığı çalışmalardan ötürü Almanya’da bulunan Göç Araştırmaları ve Kültürlerarası Çalışmalar Enstitüsü’ne (IMIS) davet edilmiş ve kendisine DAAD ve Hans-Bökler Vakfı tarafından burslar verilmiştir. 2010 yılında doktorasını Osnabrück Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden alan Sunata, aynı yıl Bahçeşehir Üniversitesinin akademik kadrosunda göreve başlamıştır. Göç, küreselleşme, diyaspora, şehirleşme ve toplumsal cinsiyet alanlarında birçok yayınlanmış çalışması bulunmaktadır. Araştırmaları Türkiye’deki diyasporalara eğilmekte ve Türkiye ile Almanya arasındaki karışık göç ilişkilerine odaklanmaktadır. Yakın tarihli araştırmaları arasında Türkiye’deki Çerkes diyasporası hakkındaki sözel tarih çalışması bulunmaktadır. 2013 yılından bu yana araştırmalarını Suriyeli mülteciler hakkında akademik projelerin geliştirilmesi ve uygulanması yönünde genişletmiştir. Araştırma metodu teorik politika analizi veri-odaklı metodolojiler ve geniş külliyatla birleştirmektedir. Doç. Dr. Ulaş Sunata aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinde disiplinler arası takım çalışması ve ortak çalışmaya dayalı projeleri güçlendirmek için Göç ve Kent Çalışmaları Merkezi’ni (BAUMUS) kurmuştur.

 • YALIM ERİŞTİREN
  TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ
  INTEL TÜRKİYE

  Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans ve Lisansüstü eğitimlerini ODTÜ’den 1995 ve 1998 yıllarında, Executive MBA derecesini ise 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesinden almıştır. 20 yılı aşan iş hayatında Kurumsal pazarlara ürün ve çözüm sağlayan bilişim firmalarında çeşitli satış ve yönetim sorumlulukları üstlenen Eriştiren, 2006 yılında Intel’e katılmış ve 2011-2016 yılları arasında Intel’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2017 yılı başında Intel Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Eriştiren evli ve iki çocuk babasıdır.

 • YRD. DOÇ. DR. YENER GİRİŞKEN
  CEO
  THINKNEURO

  Doktorasını İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı'nda alan Dr. Yener Girişken, ABD'de Kuzey Karolina Üniversitesi'nde pazarlama odaklı MBA yapmıştır. Türkiye'nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro'nun kurucusu ve CEO'sudur. Thinkneuro, 2011 yılından itibaren nöropazarlama sistemleriyle reklam, alışveriş ve müşteri deneyimi (UX, CX), marka konumlandırma, dijital pazarlama araştırmaları yapmaktadır. Bu araştırmalar sırasında gönüllü deneklerin beyin görüntüleri (fNIRs,EEG) ve göz hareketleri (Eye Tracking) senkronize biçimde ölçülmektedir. TED konuşmacısı olan Girişken Türkiye ve dünyada nöropazarlama alanında akademik ve profesyonel birçok konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir. Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA)'nin Türkiye başkanı olan Girişken aynı zamanda Türkiye Araştırmacılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Gerçeği Algıla – Nöropazarlama Yolculuğunda İlk Adımlar isimli kitap başta olmak üzere birçok uluslararası akademik yayını bulunan Girişken, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans ve İstanbul Altınbaş Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programları’nda nöropazarlama dersi vermektedir.

 • YUNUS GÜVENEN
  KURUCU ORTAK
  DIGITOUCH MEDYA GRUBU

  Yunus Güvenen, performans bazlı reklam ve pazarlama hizmetleri sunan, Türkiye’nin lider ajanslarından Digitouch Medya Grubu’nun kurucu ortağıdır. 2008 yılında kurulan Digitouch, markaların reklam yatırımlarını daha verimli hale getirme misyonu ile, Türkiye ve komşu ülkelerde reklamveren ve reklam yayıncıları ile çalışmalarına devam etmektedir. Digitouch Medya Grubu, performans tabanlı dijital pazarlama hizmetleri alanında Türkiye’nin lider Affiliate Ağı’nın da kurucusudur. Yunus Güvenen ve ortakları, haziran 2016 tarihinde Publicis Groupe tarafından satın alınan Digitouch’ın yönetimini halen sürdürmektedirler. Bilgi ve Bilkent Üniversitesi’nde misafir eğitmen olarak dijital pazarlama ve e-ticaret alanında ders veren Yunus Güvenen, performans pazarlaması kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacı ile, Digitouch Medya Grubu çatısı altında “Performans Pazarlaması Günü” etkinliklerine de imza atmıştır. Endeavor Girişimcisi seçilen Yunus Güvenen, Türkiye’de birçok startup projesine mentorluk etmekte ve yatırımlarda bulunmaktadır. Tufts Üniversitesinden Elektronik Mühendisliği bölümünden onur derecesi ile mezun olan Yunus Güvenen’in ayrıca bugüne kadar yayınlanmış yirmi müzik plağı (EP) bulunmaktadır.

 • DR. YUSUF SONER
  ÖĞRETİM ÜYESİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ

  ODTÜ Makina ve İTÜ Nükleeri (Ms.C.) bitirdim. Atom Yüksek Mühendisiyim, ama Harvard'da "tedavi" oldum. TOYOTA ve HONDA'dan sonra TEMSA'da görev yaptım. Onüç yıllık sürede son sorumluluğum, TEMSA Motorlu Araçlar A.Ş. Genel Müdürlüğü idi. Doktora sonrası döndüğüm Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesinde Profesyonel programlardan sorumluyum. Verdiğim derslerin yanı sıra, pazarlama ağırlıklı proje yönetimi ve danışmanlık yapıyorum.

 • Sunucular

 • DENİZ ALNITEMİZ
  KOMEDYEN / SUNUCU

  12 Haziran 1977 'de Samsun’da öğretmen bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu ve liseyi Istanbul’da okudu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra birincikle kazandığı Marmara Üniversitesi Grafik Bölümünde eğitim gördü. Sonra yine birincililkle girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümünde Master programına devam etti. Reklamcılık sektörüne öğrenciyken 1999 yılında Pars Mccann’de junior art director olarak adım attı. Daha sonra sırasıyla, Grey Worldwide, Leo Burnett, Medina Turgul, Rafineri reklam ajanslarında çalıştı. Bu süre içinde THY, Turkish Cargo, Gilette, Duracell, TEB Yatırım, Nescafe, Dunlop, Fulda, Pantene, Blendax, Ace, Philips, Borusan, Trakya Birlik, Koska Helvacısı, GlaxoSmithKline, Migros, İstanbul Speed Park, Bridgestone, Profilo, Boyner, Kanal D, Dekalo, Caffe Molinari, Pronet, Wings, Axess ve Lassa gibi müşterilerle çalışma imkanı buldu. Lassa markasının ayrıca yeni kurumsal kimliğini tasarlayan ekibin de başında yer aldı. Reklam sektöründeki çalışmaları Kristal Elma, Kırmızı, Epica, Gmyk gibi ulusal ve uluslar arası yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. Reklamcılığı bıraktıktan sonra son yedi senedir komediyenlik ve senaryo yazarlığı yapan Deniz Alnıtemiz, bu süre içinde Moral Bozukluğu ve 31 filminde oyunculuk, Son adlı dizide senaryo yazarlığı, Küçük Hesaplar adlı kendi yarattığı dizide yazarlık ve oyunculuk yaptı. Bir kaç uzun metraj film projesinde senaryo yazarı olarak çalıştı. Halen Alnıtemiz adlı stand up gösterisi ile İstanbul ve büyük şehirlerde sahne almaktadır.

 • M. SERDAR KUZULOĞLU
  SUNUCU / MODERATÖR

  ''Çocukluk hayali olan medya dünyasına 1995 yılında adım attı. Bir dizi gazete, dergi, radyo, televizyon ve dijital platformda teknoloji ve trendler konusunda bilgilendirdi. Bu alanda birçok mecrayı internet ortamına taşıdı ve yönetti. Kurucu ortağı olduğu dijital ajansta öncü içerik projelerine imza attı. İstanbul Bilgi Üniversitesi çatısı altındaki dijital pazarlama yüksek lisans programı Next Academy'nin kurucu ve eğitmenlerindendir. Bir restoran zinciri ve akıllı perakende satış yönetimi sisteminde yatırımcıdır. Halen teknoloji ve trendler konusunda içerik üretmeye devam etmekte ve bu kapsamda konuşmalar yapmaktadır.''

 • YALÇIN PEMBECİOĞLU
  SUNUCU / MODERATÖR

  Malatya'da doğdu ve büyüdü. Bilkent İktisat'ı bitirdikten sonra Rpm Radar'da müşteri ilişkileri bölümünde reklamcılığa giriş yaptı, yerli ve yabancı birçok marka için çalıştı. Tofaş'ta Alfa Romeo'nun pazarlama iletişiminden sorumlu olarak çalıştı. 2005'te Aygül Pembecioğlu ile birlikte dijital inovasyon, yaratıcılık ve tasarım konularında Türkiye'nin en popüler bağımsız internet platformu Bigumigu'yu kurdu. 2011'de Bigumigu'yu şirketleştirerek Türkiye'de pazarlama ve reklam sektörünün ilk "trend ajansı"nı hayata geçirdi. O yıldan beri de ülkenin en değerli markalarına trend danışmanlığı ve eğitimi veriyor. Yöneticiliğini yaptığı Bigumigu da bugün Türkiye'de yaratıcı sektörlerin en çok takip ettiği dijital yayın. Dijital inovasyon konusunda dünyanın en büyük etkinliği kabul edilen ve her yıl Austin, Teksas'ta gerçekleşen SXSW'te, 2 yıl üst üste (2014 ve 2015) konuşmacı olan Pembecioğlu; UX Alive (2015), Pazarlama Zirvesi (2014), Kristal Elma (2014), TEDxAlsancak (2012), İPZ (2011, 2012, 2013), İçerikle Pazarlama Konferansı (2016) gibi konferans ve etkinliklerde de konuşmalar yaptı. Kristal Elma, Felis, DPİD Ödülleri gibi Türkiye'nin en önemli yaratıcılık organizasyonlarında ödül seçici kurullarında yer aldı.

Yeni isimler için takipte kalın!