Seçici Kurullar

 • Tüm Seçici Kurullar
 • Başkanlar
 • Film-TV & Sinema, Online Film, Entegre
 • Basın, Açıkhava, Radyo
 • Dijital
 • Medya
 • Promosyon Aktivasyon Doğrudan Pazarlama
 • Tasarım
 • Bölge Yarışması
 • Ayşe Aydın
  Ayşe Aydın
  Yönetici Yaratıcı Yönetmen
  Y&R Istanbul
  Film-TV & Sinema, Online Film, Entegre / Başkan

  1980 doğumlu, 13 yıldır reklamcı. Sırasıyla, DDA, DDB&Co., Rafineri'de reklam yazarlığı; Medina Turgul DDB'de reklam yazarligi ve kreatif grup başkanlığı yaptı. 2015 Şubat ayından itibaren Team Red kreatif direktörü olarak çalışıyor. Bu ajanslarda Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Digiturk ve Vodafone gibi markalar için çalıştı.

  Reklamcılık kariyeri boyunca aldığı ödüller arasında ikisi film dalında büyük ödül olmak üzere 31 kristal altın elma, 2015 Eurobest Silver ( Vodafone Kırmızı Işık), 2015 Epica silver (Vodafone Sesli İmza-Print), 2015 Golden Drum ve New York Festivals Shortlist, 2015 Cannes Lions 1 Grand Prix, 1 Gold, 2 Si̇lver, 2 Bronze, 16 shortlist (Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması Entegre Kampanyası ve Vodafone Coverage basın kampanyası) bulunuyor.

 • Ayşe Bali
  Ayşe Bali
  Başkan Yardımcısı
  Rafineri
  Basın, Açıkhava, Radyo / Başkan

  Alice BBDO ve Güzel Sanatlar'da sanat yönetmeni, Total İletişim’de yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri'nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen Rafineri'de başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte yarattığı işler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül kazandı. Eurobest ve Cannes Lions’ta jüri üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. Kırmızı ve Kristal Elma yarışmalarında jüri başkanlığı yaptı.

 • Arda Erdik
  Arda Erdik
  Ajans Başkanı & Yaratıcı Yönetmen
  Tribal Worldwide Istanbul
  Dijital & Sosyal Medya / Başkan

  Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı.

  2006 yılında DDB İstanbul ekibine katıldı.

  2012 yılında bir kariyer molası verdi ve dünyayı gezdi.

  Ardından Tribal Worldwide İstanbul'a yaratıcı yönetmen olarak döndü.

  Tribal Worldwide İstanbul, son 4 sene içerisinde 4 Büyük Ödül de dahil olmak üzere, 200'den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

  2016 yılında, Tribal Worldwide İstanbul'un Ajans Başkanlığı görevini de üstlendi.

  Aynı zamanda Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

  2011 yılından beri, Kadir Has Üniversitesi'nde Reklam Yazarlığı dersleri vermektedir.

 • Bülent Yar
  Bülent Yar
  CEO
  Mindshare Istanbul
  Medya / Başkan
 • Uğurcan Ataoğlu
  Uğurcan Ataoğlu
  Kurucu Ortak
  Alametifarika
  Tasarım / Başkan
 • Burak Gözalan
  Burak Gözalan
  Ajans Başkanı
  Pure New Media
  Promosyon Aktivasyon & D. Pazarlama / Başkan

  1976 Yılında Ankara’da doğan Burak Gözalan, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında, Moody şirketinin sahibi olan Dun&Bradstreet firmasının Türkiye ofisinde çalışmaya başladı. Çalıştığı beş yıl boyunca mali analistlikten, pazarlama müdürlüğüne kadar birçok pozisyonlarda görev alan Burak Gözalan 2003 yılında profesyonel kariyerine son vererek ilk şirketi Ajans Yirmiyedi’yi kurdu. 2006 yılında bu şirkete günümüzün en önemli dijital iletişim ajanslarından biri olan, Pure New Media katıldı. Bu süre zarfında, Burak Gözalan ajanslarının başarılarını destekleyen birçok ödül kazandı.

  İletişim sektöründeki faaliyetlerine ek olarak, 2012 yılında gelişmekte olan oyun endüstrisine girdi ve üç oyun firmasının kurucu üyeleri arasında yer aldı. Gözalan 2014 yılında oyun sektöründeki yatırımlarına iki yeni yayıncı firma devam etti. Melek Yatırımcı olarak çeşitli projelerde yatırımcı olarak pozisyon almaya devam ediyor.

  Burak Gözalan halen dijital iletişim ajansı (Pure New Media), etkinlik ajansı (Think) ve oyun sektöründe hizmet veren MadByte Games, İZE Gaming, Elite Game Studio, BigKazan ve Lokum Games’in yönetici ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

  2017 yılında Türkiye Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Burak Gözalan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Kerem Özkut
  Kerem Özkut
  Kreatif Direktör
  Concept
  Bölge Yarışması / Başkan

  İlkokul, lise ve üniversiteyi Mersin, Ankara ve İstanbul’da okudu. Kristal Elma, Cannes Lions, NY Festival gibi ulusal ve uluslararası jürilerde bulundu. Kristal Elma, Kırmızı, Cannes Lions gibi yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. Eylül 2009’dan beri de Concept’te.