Seçici Kurullar

 • Tüm Seçici Kurullar
 • Başkanlar
 • Basın, Film, Açıkhava, Radyo, Kampanyalar
 • Dijital
 • Medya
 • Doğrudan Pazarlama
 • Yapım Yönetim
 • Fotoğraf
 • Müzik
 • Bölge Yarışması
 • Başvuru & Özgünlük Komitesi

  Basın, Film, Açıkhava, Radyo, Kampanyalar & Entegre Seçici Kurulu

 • Kerem Özkut
  Kreatif Direktör
  Concept

  İlkokul, lise ve üniversiteyi Mersin, Ankara ve İstanbul’da okudu. Kristal Elma, Cannes Lions, NY Festival gibi ulusal ve uluslararası jürilerde bulundu. Kristal Elma, Kırmızı, Cannes Lions gibi yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. Eylül 2009’dan beri de Concept’te.

 • Ayşe Aydın
  Kreatif Grup Başkanı
  Team Red

  1980 doğumlu, 13 yıldır reklamcı. Sırasıyla, DDA, DDB&Co., Rafineri'de reklam yazarlığı; Medina Turgul DDB'de reklam yazarligi ve kreatif grup başkanlığı yaptı. 2015 Şubat ayından itibaren Team Red kreatif direktörü olarak çalışıyor. Bu ajanslarda Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Digiturk ve Vodafone gibi markalar için çalıştı.

  Reklamcılık kariyeri boyunca aldığı ödüller arasında ikisi film dalında büyük ödül olmak üzere 31 kristal altın elma, 2015 Eurobest Silver ( Vodafone Kırmızı Işık), 2015 Epica silver (Vodafone Sesli İmza-Print), 2015 Golden Drum ve New York Festivals Shortlist, 2015 Cannes Lions 1 Grand Prix, 1 Gold, 2 Si̇lver, 2 Bronze, 16 shortlist (Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması Entegre Kampanyası ve Vodafone Coverage basın kampanyası) bulunuyor.

 • Ayşe Bali
  Kreatif Grup Başkanı
  Rafineri

  Alice BBDO ve Güzel Sanatlar'da sanat yönetmeni, Total İletişim’de yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri'nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen Rafineri'de başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte yarattığı işler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül kazandı. Eurobest ve Cannes Lions’ta jüri üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. Kırmızı ve Kristal Elma yarışmalarında jüri başkanlığı yaptı.

 • Can Faga
  Kreatif Grup Başkanı
  Publicis Türkiye

  Türkiye'de reklamcılığın geleceğini şekillendirecek 10 reklamcı arasında gösteriliyor. Sırasıyla Ogilvy, McCann, Rafineri, DDB&Co. ve Lowe'da çalışan Faga, son bir yıldır Publicis Istanbul’un kreatif sorumluluğunu üstlenmiş durumda. Yerli ve yabancı birçok festivalden başarıyla dönmesinden mütevellit, ödüllerden yana iyi bir mal varlığı bulunuyor. Evli, iki kız babası.

 • Emrah Akay
  Kreatif Grup Başkanı
  MullenLowe Istanbul

  MullenLowe’dan önce Leo Burnett, Güzel Sanatlar, Movida ve Cenajans Grey’de çalıştı. Sektörde 20. senesi. Birçok ulusal ve global markaya hizmet verdi. Şu anda Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Siemens, SEK, Kızılay, Lav ve Unilever markalarına hizmet veriyor. Sadece 2015’te 50’den fazla ödül aldı. 2014’te yayınlanan “Neden Varım?” isimli bir de kitabı var.

 • Ergin Binyıldız
  Kreatif Grup Başkanı
  Havas Worldwide Istanbul

  2013 yılından beri Havas Worldwide Istanbul'da ve halihazırda ajansın Yönetici Kreatif Direktörü.

  Kariyeri boyunca Coca Cola, Ford, Nike, Google, P&G, Vodafone, HSBC, Unilever, Amnesty International, Peugeot ve Reckitt Benckiser gibi uluslararası markalarla çalıştı.

  Ekip arkadaşları ile birlikte Cannes, One Show, Clio, D&AD, Eurobest, Epica, London International, New York Festivals, Golden Drum ve Kristal Elma ödülleri kazandı. Cannes, Clio, Eurobest ve New York Festival jürilerinde görev aldı.

 • Gökhan Erol
  Kreatif Direktör
  Medina Turgul DDB

  Yaklaşık yirmi yıldır reklamcı. Bilgisayar Mühendisliği ve Siyaset Bilimi okudu. Grafika:Lintas, Lowe ve Link/McCann’de yazarlık yaptı. 2004’ten bu yana Medina Turgul DDB’de İş Bankası, Unilever, Volkswagen, Digiturk, Koç Gıda, Opet, Milliyet ve Siemens gibi müşteriler için çalıştı, çalışıyor. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül kazandı, jüri üyeliği yaptı.

 • Güngör Türkömer
  Yönetici Ortak
  IndieIstanbul

  1967’de İstanbul’da doğdu. Orta okul ve liseyi Galatasaray Lisesi’nde okudu. Boston Emerson College’da Marketing Communication üzerine master yaptı. Y&R Reklamevi’nde müşteri temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Garanti Bankası başta olmak üzere pek çok önemli marka için çalıştı. 1998 yılında Dori Kiss ile Tayfa’yı kurdu. Tayfa 12 yıl boyunca yaptığı işlerle ve aldığı ödüllerle Türkiye’de yaratıcılığı ile tanınan ajanslardan biri oldu. 2010 yılında üç ajansın birleşerek kurduğu Birleşik İletişim Grubu’nde (BİG) yönetici ortak olarak yaratıcı ekibin liderliğini üstlendi. 2014 yılında BİG’in Güzel Sanatlar’la birleşmesiyle Güzel Sanatlar Reklam Ajansı’nın CCO’su oldu. 2016 yılında görevinden ayrılarak Mert Kunç’la İndie İstanbul’u kurdu. 2016 yılında RÖK üyesi oldu. Evli ve iki çocuk sahibi.

 • Haluk Erkmen
  Kreatif Ajans Başkanı
  Puck Communication

  997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik Tasarım Bölümünden mezun oldu. Güzel Sanatlar/Saatchi&Saatchi, Medina Turgul DDB, RPM/Radar, Manajans JWT gibi ajanslarda sanat yönetmeni, grup direktörlüğü ve kreatif direktörlük yaptı. Çalıştığı ajanslara 100’ün üzerinde ödül kazandırdı. Daha sonra 2012 yılında Puck-Communication reklam ajansını kurdu ve o tarihten bugüne kadar Puck-Communication’ın ajans başkanlığı ve kreatif direktörlük görevini yürütmektedir.

 • Kenan Ünsal
  Yönetici Ortak
  Muhabbet CC

  1978’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini onur derecesiyle bitirdi. 1997’de art direktör olarak başladığı kariyeri boyunca Coca Cola, Algida, GM Motors, Nescafe, Sony, Toyota, Honda, Pepsi, Domino’s, Bridgestone gibi global markaların yanında Arçelik, Turkcell, Garanti, Turkish Airlines, Pınar, Ülker, Babylon, Simit Sarayı, Lassa gibi büyük ölçekli yerel markaların iletişimlerini tasarladı. Çalışmaları ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı. GMK tarafından iki kez Türkiye’nin en iyi tasarımcısı seçildi. Haziran 2015’te Muhabbet’i kurdu.

 • Oktar Akın
  Kreatif Grup Başkanı
  Leo Burnett Istanbul

  1975'te Mersin’de doğdu.

  Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından ODTÜ Biyoloji Bölümü’ne devam etti. Buradaki eğitimini yarıda keserek Anadolu Üniversitesi’ne geçti; Güzel Sanatlar Fakültesi, Çizgi Film/Animasyon Bölümü’nden birincilikle mezun oldu.

  Reklamcılığa 2002'de McCann İstanbul’da sanat yönetmeni olarak başladı. McCann Singapur’da çalıştı. 2008'de McCann İstanbul’a döndü. 2010’da buradaki yaratıcı yönetmenlik görevinden ayrılarak, Manajans/JWT’ye, yönetici yaratıcı yönetmen olarak katıldı. 2011’den beri Leo Burnett İstanbul’da yaratıcı yönetmen olarak çalışmaktadır.

  Takım arkadaşlarıyla beraber, aralarında Cannes Lions, D&AD, London International Awards, Epica, Eurobest, New York Festivals, ANDY Awards, Golden Drum, Mixx Awards ve Kristal Elma’nın da bulunduğu çok sayıda festivalde 100’ün üzerinde ödüle imza attı.

 • Pemra Ataç Açıktan
  Ortak, Kreatif Grup Başkanı
  Rabarba

  Y&R/Reklamevi, Rainey Kelly Campbell Roalfe/Y&R Londra ve Alametifarika'da sanat yönetmeni olarak, ardından TBWA\Istanbul'da kreatif direktör olarak çalıştı.

  İki kere "Eczacıbaşı Vakfı, Yılın Genç Grafik Tasarımcısı" seçildi.

  2008’de tasarım ajansı Daniska’yı kurdu.

  Ayrıca 2013’ten beri Rabarba’da ajans başkan yardımcılığı ve kreatif direktörlük yapıyor.

  Advertising Age’in tüm dünyada düzenlediği ‘Women To Watch’ tarafından Türkiye’nin fark yaratan 15 kadınından biri seçildi. İşleri ile yerli ve yabancı birçok yarışmada ödül aldı.

  Bu sene anne oldu ve Cannes Lions’ta jüri üyeliği yaptı.

  Marka ismi, marka stratejisi, amblem, logo, afiş, ambalaj, kitap tasarımı, basın ilanı, reklam filmi ve interaktif gibi farklı alanlarda çalışmalar yapıyor.

 • Sami Basut
  Kreatif Direktör
  JWT Istanbul

  Ağustos ayının sıcak bir gece yarısı İstanbul’da doğdu.

  Gece hayatına merakı taaa o günlere dayanır.

  Her Türk genci gibi sokaklarda büyüdü, küçük yaşta ticarete atıldı.

  Tommiks, teksas ve misket sattı. Satış yeteneğini erken yaşta keşfeden babası, onu yazları Sultanhamam’da mağazalarının başına geçirdi. Marka ve alışverişi çok sevdi. Sıra üniversiteye gelince bir o kadar çok sevdiği tiyatro aşkının peşinden gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu.

  Shakespeare mi Pinter mı derken kendini bir reklam ajansında metin yazarken buldu. Mesleki gelişimini Publicis topraklarında tamamladı. Önce Yorum sonra Bold’da süregelen kariyerinde kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. Bir yandan çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi reklam tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bir çok yerel ve uluslarası markaya baktı ve bu markalara yerel ve uluslarası ödüller kazandırdı. Yeri geldi jüri oldu, yeri geldi seminerlerde konuşmacı.

  Şu an bir yandan Manajans/JWT’de kreatif direktörlük yapıyor, bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi’nde Metin Yazarlığı dersi veriyor.

 • Selim Ünlüsoy
  Kreatif Grup Başkanı
  Ogilvy&Mather Istanbul

  Ogilvy & Mather İstanbul’un Yönetici Yaratıcı Yönetmen görevini üstlenen Selim Ünlüsoy, dünyada en çok ödül alan Türk yaratıcılar arasında yer alıyor. Ogilvy İstanbul öncesinde Leo Burnett Moskova ve İstanbul, Lowe İstanbul ve DDB&Co.’da çalıştı ve ajansın Cannes Lions’da yılın en başarılı 3 ajansı olmasında önemli rol oynadı. Yerel ve global birçok markanın doğmasına, gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulundu.

  Selim’in çalışmaları Cannes Lions, Golden Drum, One Show, New York Festivals, London International Awards, Epica, Kristal Elma, Kırmızı gibi hem uluslararası hem de yerel festivallerde 60’dan fazla ödüle layık görüldü. Çalışmaları Beaux Art Magazine, Lüerzer’s Archive gibi birçok dergide yayınlandı. Ayrıca ulusal ve uluslarası yarışmalarda jüri üyesi olarak görev aldı. Farklı objeleri mat siyaha boyamanın dışında ajans ötesinde çeşitli dijital girişimler ve branding projeleriyle uğraşıyor.

 • Serkan Balak
  Kreatif Direktör
  Kramp

  İstanbul Üniversitesi’nde Arkeoloji okudu. Yazmayı kazmaktan daha çok sevdiği için reklamcı oldu. 15 yıllık reklamcılık kariyerinde; Leo Burnett İstanbul, Leo Burnett Londra, TBWA Istanbul, Manajans Thompson, Grey İstanbul, Alametifarika, Vietnam gibi birçok uluslararası ve lokal reklam ajansında reklam yazarlığı, yaratıcı ekip liderliği ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. P&G, Unilever, McDonald’s, BMW, Beko, HSBC, Turkcell, Garanti Bankası, Coca Cola gibi markalara hizmet verdi.

 • Taylan Yapıcı
  Kurucu Ortak ve Kreatif Direktör
  BLAB

  Adanalı. İlkokul ve liseyi Mersin Toros Koleji’nde bitirdi. ODTÜ’de mühendislik okuduktan sonra girdiği Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nden mezun oldu, Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.

  Ankara’da birtakım heyecanlı ancak başarısız girişimlerin ardından, kısa süreli Movida Plus Map, TBWA/ISTANBUL, Kangaroo reklam ajanslarında; uzun süreli de TAYFA&WDO ya da değişen ismiyle BIG’de reklam yazarlığı ve yaratıcı grup başkanlığı yaparak birçok markaya hizmet verdi.

  Halen kurucu ortağı da olduğu BLAB’da kreatif direktör olarak bir şekilde hayatına devam etmektedir.

 • Uğur Çakır
  Yönetici Ortak, Kreatif Grup Başkanı
  McCann Istanbul

  1969’da İstanbul’da doğmuş, Kadıköy Anadolu Lisesi ve İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde eğitim görmüştür.

  Son 3 yılı profesyonel olmak üzere 12 yıl basketbol oynamışlığı vardır. NBA’den umudunu kesince reklamcılığa sıkı sıkı sarılmıştır.

  1992 yılında girdiği McCann’de, İstanbul, Milano ve yine İstanbul ofislerinde 2009’a kadar ara vermeden çalışmış, sonrasında 3 yıl kadar kendi ajansında mesleğine devam etmiştir. Ajansının özlemine dayanamayarak 2013 Haziran’ında geri dönmüştür.

  Meslek yaşamında Kristal Elma, Golden Drum, London Festival, Epica, Cannes gibi reklam yarışmalarından ödüller almıştır. Ancak asıl mutluluğu ödüllü işlerinin, müşterilerinin hedeflerine de hizmet etmiş olmasıdır.

  Banu’nun kocası, Burak (14) ve Kerem’in (10) babasıdır.

 • Volkan Karakaşoğlu
  Kreatif Grup Başkanı
  TBWA\Istanbul

  2008 yılında, TBWA\Istanbul ekibine Kreatif Direktör olarak katıldı ve burada Türkiye'nin en büyük markalarından Akbank, Beko McDonald's, Efes Pilsen, IKEA ve diğer birçoğuna hizmet verdi. Kariyeri boyunca Cannes Lions, Eurobest, Golden Drum, New York Festivals dahil birçok ödül kazandı. 2011 yılında Cannes Lions'ta Türkiye'nin film kategorisindeki ilk Aslan'ını kazandı. Cannes Lions dahil yerli ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Reklamcılığa TBWA\Istanbul'da Yönetici Kreatif Direktör olarak devam ediyor.

 • Dijital Seçici Kurulu

 • Umut Özsayar
  Yönetici Ortak & Reklam Yazarı
  Kompüter

  Reklamcılığa 2000'lerde başladı. Çeşitli ajanslarda reklam yazarlığı yaptıktan sonra 2009’da Kompüter’in kuruluşunda yer aldı. Yedi seneye yakındır Kompüter’de hem ortaklık hem reklam yazarlığı yapıyor.

 • Arda Erdik
  Kreatif Direktör
  Tribal Worldwide Istanbul

  Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı.

  2006 yılından bu yana DDB İstanbul grubunda çalışıyor.

  Reklam yazarı olarak İş Bankası Bankamatik, Maximum, Doritos Akademi gibi uzun soluklu kampanyalara imza attı.

  2012 yılında kariyer molası verip dünya turuna çıktı. Döndüğünden beri de Tribal Worldwide İstanbul’un yaratıcı yönetmenliğini yapıyor.

  Tribal Worldwide İstanbul, kısa sürede hem geleneksel hem dijital işlerle Türkiye’nin en yaratıcı ajanslarında biri haline geldi.

  Ajans son 3 yıl içinde, Cannes Lions, Epica, Golden Drum dahil olmak üzere, uluslararası ve ulusal yarışmalardan 100’den fazla ödül kazandı. Ayrıca Büyük Ödül de dahil olmak üzere son 3 yılda Kristal Elma’dan 41 ödülle döndü.

  Arda Erdik, 2011 yılından beri de Kadir Has Üniversitesi’nde Reklam Yazarlığı dersleri veriyor.

 • Burcu Sarar
  Ajans Başkanı
  V for Viral
 • Enis Baruh
  Kreatif Direktör
  Wanda Digital

  1983 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji bitirdi. 2002 yılında reklam sektörüne giriş yaptı. Mezuniyetten sonra cezaevlerinde senaryo dersleri ve film festivali düzenleyen Hayal Kurmak Serbest projesinde ve Sender Senaryo Atölyeleri’nde yönetici asistanlığı pozisyonunda çalıştı.

  Proje tamamlandıktan sonra İlancılık Reklam Ajansı’nda 4 seneye yakın reklam yazarlığı yaptı. Eşzamanlı olarak dizi ve uzun metraj film senaryolarında çalıştı. Dijital sektördeki yükselişi değerlendirerek 2010 yılında Wanda Digital bünyesine katıldı. Bugüne kadar birlikte çalıştığı ekiplerle yerli ve yabancı yarışmalarda 150’ye yakın ödül kazandı.

  Wanda Digital’de Creative Director olarak çalışmaya devam etmekte ve zaman buldukça dijital reklam yazımı üzerine eğitim vermektedir.

 • Erdem Ateş
  Kreatif Direktör
  Voden

  Erdem Ateş, reklamcılık kariyerine 2000 yılında Ajans Ultra'da, Junior Reklam Yazarı olarak başladı. Burada geleneksel reklamcılık ile tanıştı. 2004 ve 2009 yılları arasında Reklam Yazarı olarak Rafineri'de çalıştı. Gelenekselin yanı sıra, dijital ve deneyimsel pazarlama gibi reklamcılığın farklı alanlarında çalışma fırsatı buldu. 2009 yılında Kreatif Direktör olarak Voden'e katıldı. Türkiye'de ve yurtdışında ödüller kazanan pek çok kampanyaya imza attı. Erdem Ateş evli, Toprak adında 6 yaşında bir oğlu var. Ve hala dünyayı değiştirebileceğine inanıyor.

 • Gökhan Yücel
  Ajans Başkanı
  Fikr'et

  1980 yılında Izmir’de doğdu. Eskişehir’de Iletişim Sanatları eğitimi aldı.

  2002’de TBWA\ISTANBUL’da reklam yazarı olarak işe başladı.

  Yurt dışında John Hunt (TBWA\HUNT\LASCARIS-Johannesburg) ve Thirasak Tanapatanakul (Creative Juice\G1 - Bangkok) gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. 2009 -2011 yılları arasında McCann Istanbul’da kreatif direktörlükle uğraştı.

  Halen Fikr’et için çalışıyor.

 • Görkem Yeğin
  Kreatif Direktör
  4129 Grey

  Sorbonne Üniversitesi iletişim bölümünden mezun oldu ve 2003 yılında reklam yazarı olarak Rafineri’de çalışmaya başladı. Bu sürede Hürriyet, Kanal D, Akbank, Mey İçki, Eti, Beymen, Boyner, Profilo gibi büyük markalar için çalışma fırsatı buldu.

  26 yaşında, Rafineri’nin dijital ajansı Trafo’nun başına geçerek burada ağırlıklı dijital projeler üretti ve kariyerine 41?29!’un yaratıcı grup başkanı olarak devam etti.

  Tribal İstanbul’da da yaratıcı grup başkanlığı yaptıktan sonra, son 2 yıldır 4129Grey’de kreatif direktörlük görevini üstleniyor.

  Çok sayıda büyük kampanyaya imza atan Görkem Yeğin’in 60’dan fazla yerli ve yabancı ödülü bulunuyor.

 • İlker Zaharya
  Kurucu Ortak & Yönetici Kreatif Direktör
  BÜRO

  1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yazında stajyer olarak girdiği Medina Turgul DDB’den 2003 yazında Rafineri’ye geçti ve reklam yazarlığını bu ajanslarda öğrendi. 2009 yılında BÜRO’nun kurucu ortakları arasında yer aldı. Bugün halen BÜRO’nun ortağı ve yönetici kreatif direktörü olarak çalışmaya devam ediyor.

  15 yıllık reklamcılık hayatı boyunca, adlarını duyduğunda ve işlerini gördüğünde onu hala heyecanlandıran isimlerle, 6 yıllık Rafineri geçmişindeyse Murat Çetintürk’le yan yana çalışma şansını yakaladı. Yine bu süre zarfında çalıştığı ajanslara hem yurt içi hem de yurt dışından birçok ödül kazandırmayı başardı.

 • Kıvanç Talu
  Kreatif Direktör
  C-Section

  1988 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim aldı.

  Reklam kariyerine 2008 yılında Paramarka Reklam Ajansı’nda metin yazarı olarak başladı. İlerleyen yıllarda Rabarba, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi ve hala çalışmaya devam etmekte olduğu C-Section’da görev aldı. Mart ayından bu yana C-Section’nda kreatif direktör olarak kariyerine devam etmektedir.

 • Mehmet Kızılay
  Kreatif Direktör
  Kraken

  1981 yılında Tekirdağ’da doğdu. Oxford Brookes Universitesi’nde Dijital Medya Prodüksiyonu okuduktan sonra 2007 yılında hareketli grafik tasarımcısı olarak Trafo’da çalışmaya başladı.

  2008 yılında Dirty Cheap Creative’in kurucu ortaklığını üstlendi. Altı sene burada yönetmen ve tasarımcı olarak birçok projeye imza attıktan sonra 2014’de Kraken animasyon ve tasarım stüdyosunu kurdu.

  Hareketli grafik alanında birçok ulusal ve uluslararası ödül kazandı. 2014’de HBO’nun Silicon Valley dizisine yaptığı jenerik tasarımıyla Emmy ödüllerine aday oldu.

  Halen Kraken’da yönetmen/kreatif direktör olarak çalışmalarına devam ediyor.

 • Mert Şentürk
  Kurucu Ortak
  Punch

  1982 yılında İstanbul'da doğdu. İngiltere'de başlayan eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü ve ardından Provinciale Hogeschool Limburg Belçika'da tamamladı.

  Alametifarika ve Medina Turgul DDB'de sanat yönetmeni olarak çalıştı. 2013'ten beri kurucu ortağı olduğu Punch'ta. Kariyeri boyunca Unilever, Coca Cola, Turkcell, Samsung, Türk Telekom, Garanti, Pınar, Eti, Nestlè, Toyota, Fiat, Volkswagen, Doğuş Çay başta olmak üzere bir çok global ve yerel markaya hizmet verdi.

 • Mustafa Oral
  Kreatif Grup Lideri
  Güzel Sanatlar

  1979 yılında İzmir’de doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık - Halkla İlişkiler bölümünü tamamladı.

  Reklamcılığa Yorum / Publicis’te stratejik planlama bölümünde başladı. Piramit ve Alametifarika’da reklam yazarı olarak görev aldı.

  2012’den beri Güzel Sanatlar çatısı altında, Effie ve Kristal Elma sahibi muteber markalar için reklam yazarlığı ve group head'lik faaliyetlerini sürdürmektedir.

 • Muzaffer Malkoç
  Kurucu Ortak & Kreatif Direktör
  IGOA

  Sanat Tarihi yüksek lisansını tamamladıktan sonra reklam sektörüne girdi. 1996'da çalışmalarını tamamen interaktif alana kaydırdı ve sanat yönetmeni olarak başladığı kariyerine 2002-2007 arasında Trafo'da Design Director olarak devam etti. Halen kurucusu olduğu iGOA'da Yaratıcı Yönetmen olarak görev yapmaktadır.

 • Medya Seçici Kurulu

 • İnanç Dedebaş
  CEO
  Starcom MediaVest

  Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan İnanç Dedebaş, yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi MBA programında tamamladı.

  2014 başı itibariyle Starcom MediaVest Group Türkiye’ye CEO olarak atanan İnanç Dedebaş, halen grubun Türkiye operasyonlarının liderliğini yapmaktadır. Kariyerine SMG ajanslarından Starcom’da başlayan Dedebaş, ulusal ve uluslararası birçok markaya medya planlama ve satınalma hizmeti verdi. Sonrasında, P&G markaları için çalışan takıma katılarak farklı kategorilerdeki markaların büyümesi için çalıştı; ve Starcom P&G takımının liderliğini yaptı.

  Sonrasında ise Starcom’un Türkiye operasyonlarını yönetti. Starcom adına birçok uluslararası (M&M Awards, Cannes Media Lions finali, P&G Global Media Awards) ve ulusal (Effie, Kristal Elma, Felis) reklamcılık ödülü kazanılmasına katkısı oldu.

  Dedebaş, fırsat buldukça uzak yerlere seyahat ediyor, fotoğrafçılıkla uğraşıyor, dünyadaki stadyumları ziyaret ediyor, futbolu seviyor ve sıkı bir Fenerbahçe taraftarı...Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi de olan Dedebaş, farklı konferans, eğitim ve etkinliklerde pazarlama iletişimi, iletişim planlama ve stratejileri üzerine seminerler;üniversitelerde bu konu üzerine dersler vermektedir.

 • Alkan Eraltan
  Genel Müdür
  Open

  Kariyerine MediaCom da başladı. Akabinde Dandy Sakız ve Şekerleme A.Ş.’de medya müdürlüğü ve ürün müdürlüğü görevlerinde bulundu. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Medya ve Pazarlama İletişimi yöneticiliği yaptı. Doğan Grubu’nda önce DTV’de ardından DB Dergi Grubu’nda Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Yıldız Holding bünyesindeki tüm şirketlerin pazarlama iletişimi planlamasından ve satınalmasından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

  Halen Open Communications Genel Müdürlüğü, Cosmos Ajans Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanlığı görevini yürütmektedir. artnivo.com çağdaş sanat platformu kurucu ortağıdır.

 • Doğan Albayrak
  Genel Müdür
  UM

  Doğan Albayrak Genel Müdür olarak UM’de görev almaktadır. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Kariyer hayatına 1997 yılında Borsa Yatırım Uzmanı olarak başlamış ve 2002 yılında medya sektörüne adım atmıştır.

  Sırasıyla UM Nişantaşı / Lotus Medya, ADD Medya şirketlerinde görevler aldıktan sonra 2006 yılından beri kesintisiz olarak UM’de bulunmaktadır.

 • Gönül Sayan Birkiye
  Strateji Grup Başkanı
  MGmedia

  Hürriyet Gazetesi’nde reklam satış ekibinin yapılandırılması ve iş süreçlerinin oluşturulması döneminde göreve başladı.

  21. yılın sonunda Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu üyeliği ve Reklam Direktörülüğü görevinden ayrıldı.

  2014 yılında Güzel Sanatlar Holding bünyesinde yeniden yapılandırılan MG Media şirketine katıldı.

  20.yılını kutlayan MG Media’da pazar payını büyütürken, değişen ekosistem de reklamverenlerin ihtiyaçlarına cevap veren yapılanma için çalışmakta.

 • Hulya Inci
  Genel Müdür Yardımcısı
  People Initiative

  Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.

  5 yıllık finans sektörü tecrübesinin ardından, 2001 yılından itibaren Allmedia, Universal McCann ve MediaCom’da çeşitli kademelerde farklı sektörlerde medya planlama ve satınalma tecrübesine sahiptir. 2008-2010 arası MediaCom’da Procter & Gamble’dan sorumlu Direktör olarak görev aldıktan sonra 2011 yılında People Initiative’de müşteri ilişkilerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

 • İrem Öğüdücü
  COO
  OMD Türkiye

  Profesyonel hayatının ilk tecrübelerini reklam ajanslarında; Barajans, Sungurlar ve Alice BBDO’da edindi.

  Medya ajansı tecrübesi ise MEDIA+’ta iletişim planlama departmanında başladı, iletişim planlama ve satınalma direktörlüğü ile devam etti.

  Kuruluşuyla birlikte 2002’de OMD Türkiye’ye geçti.

  Türkiye’nin ilk ve tek merkezi medya satınalma birimi olan OMD Capitalise’ın kuruluşunda yer aldı ve yöneticisi oldu.

  2014 yılına kadar genel müdür yardımcısı olarak çalıştı, planlama ve satınalma başta olmak üzere farklı projelerin de sorumluluğunu üstlendi.

  Şu anda İcra Kurulu Üyesi ve Chief Operating Officer olarak OMD’deki görevini sürdürmektedir.

 • Kezban Saki Yaltırak
  Genel Müdür Yardımcısı
  Havas Media

  İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği lisansı ve İ.T.Ü Avrasya Enstitüsü’nde yüksek lisansı bulunmaktadır.

  1997 yılında Mediacom’da başlayan iş hayatı, Havas Media’da devam etti. 2011 yılından bu yana Havas Media’da genel müdür yardımcılığı görevinde bulunmaktadır. Daha önce Kristal Elma jüriliğinde bulunmuş, Bahçeşehir, Bilgi ve Koç Üniversitesi’nde medya seminerleri vermiştir. EAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde ise medya planlama ve satınalma üzerine seçmeli ders vermektedir.

 • Özgür Demirci
  Genel Müdür Yardımcısı
  Skala Media

  977 yılında Niğde’de doğdu.

  Öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamladı.

  İş hayatına 2002 yıllında Maxxes/Mediacom’da başladı.

  Çeşitli medya planlama ve satınalma ajanslarında ve Hürriyet Gazetesi’nde Strateji ve Araştırma Koordinatörü olarak görev aldı.

  Ağustos 2014’ten beri Skala Medya‘da Ajans Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

  Evli 1 çocuk babasıdır.

 • Serdar Aytok
  Genel Müdür
  MEC

  Serdar kariyerine 1997 yılında Universal McCann’de başladı. Burada çalıştığı süre zarfında Nestlé, Vestel, Burger King gibi markaların medya planlama, satınalma ve raporlama çalışmalarından sorumlu oldu. 1999 yılında ise Young & Rubicam’ın medya departmanına Planlama Uzmanı olarak katıldı ve Colgate Palmolive ile Danone markalarının medya planlama, satınalma ve raporlama sorumluluğunu üstlendi.

  2001 yılında MEC’nin kurulması ile birlikte Medya Planlama Direktörlüğüne terfi etti ve başta Sony Ericsson olmakla birlikte birçok farklı markanın medya stratejilerinin oluşumunda önemli rol aldı. 2002-2005 yılları arasında sorumlu olduğu markalar arasına Türkiye İş Bankası, Profilo, Boyner Holding gibi markalar eklendi ve bununla birlikte yeni iş alımı süreçlerinde de aktif rol üstlendi.

  2005 yılında FIAT, Alfa Romeo, Paro gibi Koç Holding markalarından sorumlu Medya Grup Direktorlüğü pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna terfi eden Serdar, planlama ekiplerinin yöneticiliğinin yanısıra yeni iş alımları, mecra ilişkileri ve genel yönetim alanlarına da destek vermiştir.

  2015 yılı Haziran ayından itibaren görevine Genel Müdür olarak devam etmektedir ve 2015 yılı Advertising Age (MediaCat) Media Mavens listesinde yer almıştır.

 • Zafer Ozcelik
  CDO
  Dentsu Aegis

  1975 doğumlu olan Zafer Özçelik sırasıyla İzmir Fen Lisesi ve ODTÜ Havacılık & Uzay Mühendisliği ve University of San Francisco MBA bölümünden mezun oldu.

  Dijital pazarlama kariyerine San Francisco’da başladı ve Bleu Marketing Solutions şirketinde ekip lideri olarak HP, Intel, Apple gibi müşterilerin çeşitli online kampanya ve projelerini oluşturmada görev aldı.

  2007 yılında Türkiye’ye dönerek Doğan Online grubuna katıldı ve İş Geliştirme & Pazarlama Direktörü görevlerini yürüttü.

  2010 yılından itibaren Dentsu Aegis Network bünyesindeki Carat, Isobar, iProspect, Vizeum ve Amnet ajanslarının grup genelinde dijital hizmet ve stratejilerinden sorumlu olan Özçelik ayrıca Galatasaray Üniversitesi'nde dijital medya ve pazarlama dersi vermektedir. Halen IAB yönetim kurulu üyesidir.

 • Zafer Tipigil
  Partner, Client Leadership
  Mindshare

  2010’da Mindshare’e katılmadan önce 9 yıl boyunca Ford Otosan’da reklam ve medya sorumlusu, ürün uzmanlığı, satış bölge müdürlüğü ve CRM & dijital pazarlama gibi farklı görevler üstlendi.

  Ford Otosan öncesinde ise Penajans D’arcy ve Total İletişim reklam ajanslarında P&G, Fiat, Coca Cola, Phillips, Advantage Card gibi markalarla çalışma fırsatı yakaladı.

  Mindshare’de ise önce Turkcell, ardından Vodafone ve New Business operasyonunun sorumluluğunu üstlenmiş durumda.

  1995 yılında Robert Lisesi’nden mezun olan Zafer, 99 senesinde Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi ve eğitimine Mindshare’de devam ediyor.

 • Bölge Yarışması Seçici Kurulu

 • Cüneyt Şenyavaş
  Yaratıcı Grup & Ajans Başkanı
  Mürekkep

  1978 yılında, Bursa’da doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Grafik Anasanat Dalı’ndan mezun oldu.

  2002-2006 yılları arasında Uludağ Üniversitesi TBMYO Grafik programında Öğr.Gör. olarak derslere giren ve bu arada 2004 yılında ‘Mürekkep Tanıtım ve Reklam Ajansı’nı kuran Şenyavaş, kendi ajansında profesyonel iş yaşamına yerel ve ulusal çapta önemli markalarla devam etmektedir.

  Reklamcılık mesleğinin yanı sıra, lise yıllarından beri gönül verdiği karikatür alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmış ve bu alanda çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

  Sanatçı, şimdiye kadar birçok karma sergiye katılmış, 4 kez karikatür yarışmalarında, 3 kez de reklamcılık alanında düzenlenen yarışmalarda jüri üyeliği yapmıştır. 2005 yılında, Bursa’da ilk kişisel karikatür sergisini açan Şenyavaş, bu sergiyle birlikte ‘Yazım çok çirkin’ isimli ilk karikatür kitabını yayınlamıştır.

  2013-2015 yılları arasında, Bursa Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olan Şenyavaş, 2007 yılında başladığı Anadolu Karikatürcüler Derneği Genel Sekreterliği görevini ise halen sürdürmektedir.

  Sanatsal çalışmalarına suluboya ağırlıklı devam etmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

 • Aziz Yayla
  Kreatif Direktör
  Kaf Ajans

  1981 yılında Düzce'de doğdu.

  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümünü bitirdi.

  Zeplin ve Leo Burnett'de Sanat Yönetmenliği, Cosmic Creative'de Sanat Yönetmenliği ve Yaratıcı Yönetmenlik yaptı.

  2011 yılında Hüseyin Kaim ile birlikte KAF'ı kurdu.

  Bölgesel, Ulusal ve Uluslararası reklam yarışmalarında çeşitli başarılar kazandı.

  2015 yılında illüstrator ve tasarımcı Ayşe Doğan ile evlendi.

  Ankara Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir ve KAF'da Yaratıcı Yönetmen olarak çalışmaya devam etmektedir.

 • Bora Hızal
  Kurucu
  Yön Adam

  1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1993 yılında, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde lisans, 1997 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kişilerarası İletişim Ana bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

  Reklamcılık kariyerine, 1993 yılında jr. metin yazarı olarak girdiği Redekta Reklam Hizmetleri’nde başladı. 2000 yılında, ortak olarak İyi Fikir Pazarlama İletişimi Hizmetleri’nin kuruluşunda yer aldı. İyi Fikir’de ağırlıkla finans, inşaat ve medikal olmak üzere bir çok sektörde ulusal ve uluslararası markaların pazarlama iletişim çalışmalarında reklam yazarı ve stratejist olarak görev yaptı. 2015 yılından bugüne, kurucusu olduğu Yön Adam’da marka iletişim danışmanlığı ve hizmetleri veriyor.

  Evli ve bir kız çocuğu babası.

 • Can Zibil
  Kurucu
  FikirFikir Adworks

  Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü ana dal, Reklamcılık yan dal mezunu.

  Akademik hayatı sırasında ve sonrasında çeşitli ajanslarda ulusal ve uluslararası markalarla çalışıp, Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’deki sanat yönetmenliği görevinden ayrıldıktan sonra İzmir’e yerleşti.

  2010 yılında Fikirfikir Adworks’u kurdu.

  Yerel ve ulusal birçok markaya iletişim danışmanlığı hizmeti veren Can Zibil, İzmir Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Yaşar Üniversitesi’nde reklam kampanyaları dersi vermektedir.

 • Cüneyt Uğurlu
  Kurucu Ortak & Kreatif Direktör
  İdeaart

  1983 yılında Bursa’da dünya’ya geldi.

  Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı.

  Halen 2008 yılında kurucu ortaklığını yaptığı, pek çok ödül almış ve gerek ulusal gerek yerel markalara hizmet vermekte olan, olan İdeart’da yaratıcı yönetmen olarak görevine devam etmektedir.

 • Çağrı Çankaya
  Kreatif Direktör
  ANL Creative

  Lise ve üniversitede aldığı tasarım eğitiminden sonra İstanbul'da çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptı. 2011 yılında hayalindeki yaşamın bu olmadığını anlayarak parasız bir dünya turu projesine başladı. Kendine "Designer on the Road" adını vererek 25 ülkede 33 reklam ajansında çalıştı. Uluslararası iki tasarım dergisinde her ay kendi köşesini yazdı. Güney Afrika'da 11 bin feet yükseklikte seyreden bir uçaktan atlayıp serbest düşüş esnasında bir logo çalışması yaptı. Bu girişiminin belgesini çekti ve dünyanın ilk havada yapılan tasarımı olarak Guiness rekorlarına girdi. 200'ü aşkın röportaj verdi. 40'a yakın üniversitede konuşma yaptı, workshop'lar verdi.

  Hikayesi şarkıya, belgesele ve reklam kampanyalarına konu oldu. 2014 yılında Türkiye'ye döndü.

  Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü'nde ders vermeye başladı. 2015 yılında Türkiye'nin en başarılı 10 gencinden biri seçildi.

  Şu an ANL Creative’de yaratıcı yönetmen olarak görev yapıyor.

 • Necdet Alkandemir
  Ajans Başkanı
  Graphx

  1970 yılında doğdu.

  Lisans Eğitimini 1993 yılında Erciyes Üniversitesi, Turizm İşletme Fakültesi’nde aldı. 1995-1997 yıllarında Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi’nde Uzmanlık yaptı. 1997-1999 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Colaroda Denver’da Turizm Araştırmaları gerçekleştirdi ve Mariott Hotel SE çalıştı.

  1999 yılında Türkiye’ye dönüp 2000 yılına kadar Gloria Golf Resort’te Yiyecek İçecek Müdürü olarak görev aldı. 2000 yılında bu görevinden ayrılıp Graphx Reklam Ajansı’na kurucu ortak oldu. Halen Graphx Reklam Ajansı’da ajans başkanlığı ve Akdeniz Reklamcılar Derneği’nde başkanlık görevini sürdürüyor.

  İyi derecede İngilizce biliyor, evli ve iki çocuk babası.

 • Osman Yavuz
  Ajans Başkanı
  Medyavuz Reklam

  1967 yılında Konya’da 4 çocuklu bir ailenin 4. Çocuğu olarak dünyaya geldi.

  Sektöre 86 yılında Yavuz Pazarlama ve Reklamcılık ile başladı ve sonrasında ise Nun reklam ajansında kurucu ortak ve Aktif Medya'da yönetici olarak görev aldı. Medyavuz Reklam Ajansı'nda ajans başkanı yapmaktadır.

  Halihazırda Konya Reklamcılar Derneği Başkanlığı'nın yanı sıra çeşitli STK’larda başkan yardımcısı olarak aktif rol üstleniyor. Evli ve 6 çocuk babasıdır.

 • Rıza Coşan
  Ajans Başkanı
  Polo Tasarım
 • Doğrudan Pazarlama Seçici Kurulu

 • Zuhal Gezer
  Kurucu Ortak & Yönetim Kurulu Başkanı
  Kayra Grup

  1973 yılında Adana’da doğdu. Doğrudan Pazarlama macerası 90’lı yılların başında başladı. P&G’nin saha çalışmalarında AVC Adana bölgesine bağlı birçok ilde, saha dağıtım aktivitelerinde elde ettiği başarı sayesinde 1996’da İzmir’e bölge müdürü olarak atandı. Başarıları 2001’de İstanbul’da proje yönetmenliğini getirdi. İstanbul’da proje yönetmeniyken, pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığına ve ortaklığa kadar yükseldi. Newport Üniversitesi İşletme Bölümünü çalışma hayatına paralel bir şekilde 2005’de başarıyla tamamladı. İstanbul’da göreve başladığında yönettiği saha ekibi 13 kişiyken, kendi işini kurmak için ayrıldığında bu ekip 800’lere ulaşmıştı.

  Tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru anlayarak bunu karşılıklı faydaya dönüştürmeye öğrenciyken yaptığı tanıtım elemanlığıyla başlayıp, 2007 Ağustos ayında kurduğu Kayra Grup ile sürdürdü.

  Kayra Grup saha ve satış noktası pazarlamasında sektörde önemli bir yere sahip bir doğrudan pazarlama ajansı. Halen; Philips, Indesit-Hotpoint, Garanti Bankası, TPVision, Gibson, UDV gibi pek çok uluslararası ve yerel markaya hizmet veren Kayra Grup gerçekleştirdiği projelerle doğrudan pazarlama alanında son üç yılda üç ödül kazanarak başarısını taçlandırdı.

  Kayra Grup’un Kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdüren Zuhal Gezer ayrıca Doğrudan Pazarlama ve İletişimciler Derneğinde (DPİD) Yönetim Kurulu Üyesi ve saymanı olarak sektörün gelişmesi için farklı projelerde aktif olarak yer almaktadır

 • Ayten Karahan Hasgül
  Türkiye Operasyonları Sorumlusu
  Tanı

  Koç Topluluğu şirketlerinden Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri’nin Türkiye operasyonlarından sorumludur. Tanı, 90 kişilik personeliyle 170’den fazla markaya CRM hizmetleri sunmaktadır. Yönettiği 6000 adedin üzerindeki kampanya ile müşterilerine her yıl 1 milyar TL’nin üzerinde ilave ciro kazandırmaktadır.

  20 yılı aşan profesyonel hayatında Proje Yönetimi, Ürün Geliştirme, Ürün Yönetimi, Satış, Müşteri Yönetimi, CRM, Sadakat Yönetimi, İş Geliştirme gibi çok farklı ekiplerin yönetimini üstlenmiştir.

  Tanı’dan önce 1998-2002 yılları arasında Turkcell’de çalışmıştır ve 40’ın üzerinde projenin yöneticiliğini yapmıştır.

  1996-1998 yılları arasında Microsoft ürünlerinin yerelleştirme projelerini yönetmiştir.

  1971 yılında doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini bitirmiştir. Aynı bölümde Master yapmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 • Doç. Dr. Elgiz Yılmaz
  Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı Başkanı
  Galatasaray Üniversitesi

  Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Anabilim Dalı Halkla İlişkiler Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak göreve başlayan Yılmaz; “Hastane Ortamında Doktor-Hasta İletişimi” başlıklı doktora çalışmasını Fransa’da Université Bordeaux-Montaigne’de jüri özel derecesi alarak 2007 yılında tamamlamıştır. 2013 yılında Doçent olan Yılmaz, halen Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi görev yapmaktadır. Çalışma alanları halkla ilişkilerde yeni iletişim teknolojileri, marka yönetimi, sağlıkta kişilerarası iletişim ve sağlık iletişiminde sosyal medya kullanımı olan Yılmaz’ın, “Doktorumun Hastasıyım.Com” adlı kitabı başta olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslar arası yayınları, konferans bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.

 • Elmas Özler
  Kurucu
  Blue Chip

  Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Yapı Endüstri Merkezi Fuar Organizasyonları Sorumlusu, Alaturka Turizm Etkinlik Yöneticisi ve Meptur Turizm Etkinlik Koodinatörü olarak çalıştı.

  1995 yılında, creative events ve global DMC olarak iki ana konuda hizmet veren bluechip A.Ş’yi kurdu.

  Down Sendromu Derneği, Lösemi Vakfı ve ÇYDD destekçisi.

  İKSV, İstanbul Modern ve bluechip’i temsilen, DPİD, TÜRSAB, TEİD ve TEDAR üyesi.

  Kitap, Klasik müzik, Müzikal, Güzel Sanatlar, Seyahat, Doğa ve Hayvansever.

  Bir kız çocuğu ve iki Golden annesi.

 • Eser Hakim
  Ajans Başkanı
  BED

  Sayısal yöntemler yüksek lisansının ardından pazarlama sektörüyle tanışan Eser Hakim, 10 yılını global iletişim ajanslarında üst düzey yönetici olarak geçirmiştir. The Caples International Awards Türkiye Başkanı olup son 3 yıldır New York’ta jürilik görevi yapmaktadır. 2008 yılında ödül komitesi başkanlığındayken Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Türkiye’de başlatılmasında aktif rol üstlenmiştir. Halen DPID yönetim kurulu üyesi ve ödül komitesi başkanı, IAB denetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta, Platin, Mediacat, Marketing Türkiye, Brand Age, Campaign gibi dergilerde yazılarıyla yer almaktadır. Brand Experience, Direct Marketing, New Trends in Marketing ve Brand Loyalty konularında konferanslar vermektedir. Öncesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm Sertifika Programında Bilgisayara Giriş dersleri de vermiş olan Eser Hakim, son 6 yıldır tüm tecrübesi ile kurucusu olduğu Brand Experience Designers’da marka deneyimleri yaratmaktadır.

 • Melis Onat
  Genel Müdür
  Geometry Global

  Kariyerine 1994’te Grey Direct Marketing’de başladı. Ardından 1997'deperakende sektörüne geçip, Migros Ticaret A.Ş’de Migros Club Kart, SanalMarket gibi önemli proje ekiplerinde yer aldı, saha eğitim projelerini yönetti. Sonrasında sırasıyla Henkel Beauty Care kategorisinde Marka Müdürü veL’Oréal‘de Grup Marka Müdürlüğü yaptı.

  2008'de Moskova Ogilvy Action ailesine katılarak global markaların iletişimkampanyalarını yürüttü. İstanbul’a döndüğünde başladığı Ogilvy Action yöneticilik görevine, 2014 yılından bu yana Geometry Global Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

  Yeni eğitim döneminde, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ReklamcılıkBölümü'nde, Geometry Global Retail Marketing dersleri veriyor olacak.

 • Murat Esen
  Yönetici Ortak
  Orange Mind Events
 • A. Serhat Demirel
  Kurucu Ortak
  DS Entegre
 • Şebnem Demirel
  Müşteri Yönetimi Birimi Yöneticisi
  Project House CX

  15 yıldır Müşteri Deneyimi alanında çalışmaktadır. Markalara müşteri odaklı pazarlama stratejilerinin kurgulanması, verinin efektif kullanımı, analizi, raporlanması, iş zekası, sadakat programları, dijital ve doğrudan kanal ve kampanya yönetimi konularında danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunmuştur. Caffe Nero, Volkswagen, Nutricia, 3M, Mercedes-Benz, Renault, Philips, Mavi Jeans, Pegasus ve Yurtiçi Kargo gibi pek çok tanınan markaya hizmet vermiş, kurduğu sadakat programları ile markaların toplamda yaklaşık 6.4 milyon müşteriye ulaşmasını sağlamıştır.

  Robert Kolej mezunu ve Hanover College’den İşletme ve Ekonomi çift anadal lisans derecesi sahibidir. Dünyanın en büyük iletişim ağlarından birisine üye olan Project House’da CX (Customer Experience - Müşteri Deneyimi) oluşumuna liderlik yapmaktadır.

 • Yeşim Ertürk
  Kurucu Ortak
  Hedef tanıtım

  1966 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümüne kayıt yaptırdı. 4 yıllık üniversite eğitimi sırasında iş hayatına atılarak 1986 yılında Arat Araştırma A.Ş’ de Müşteri İlişkileri Yönetmeni olarak 2 yıl boyunca görev aldı. 1989 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine 1993 yılına kadar AVC Pazarlama Hiz. Ltd. Şti’de devam etti. 1993 yılında Hedef Tanıtım ve Doğrudan Pazarlama Hizmetleri Ltd. Şti adı altında kendi şirketini kurdu. Merkezi İstanbul’da olmak üzere toplam 6 bölge müdürlüğü ile Etkinlik, Çekiliş, Merchandising ve Turizm alanında uzmanlaşan yapısıyla ve yaratıcı kurgularla doğrudan pazarlama sektöründe 23 yıldır yoluna devam etmektedir.

 • Fotoğraf Seçici Kurulu

 • Emre Doğru
  Fotoğraf Sanatçısı
   

  Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu. Moda dünyasıyla ilk ilişkisi evde bulduğu moda dergileriyle oldu. 2002’de 20ML’yi kurup moda ve reklam fotoğrafçılığına odaklı kariyerine başladı.

  Alaylı bir fotoğrafçı olmasına rağmen kısa sürede kendine ait üslubuyla ilgi çekmeyi başardı. Koton, Boyner, Roman, İş Bankası gibi markaların büyük reklam kampanyalarını fotoğraflayan Emre Doğru, Vogue, L’Officiel, XOXO, Marie Claire, gibi dergiler için kapak ve editoryal çekimler de yapıyor.

  Halen İstanbul’da bağımsız fotoğrafçılık yapıyor.

 • Ferit Yantur
  Kurucu
  Ferit Yantur Creative

  Reklamcılığa 90'lı yıllarda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi Grafik Bölümü'nde öğrnciyken başladı. Sırasıyla Manajans JWT, Terranova, M.A.R.K.A. Ve TBWA\Istanbul'da sanat yönetmenliği yaptı.

  Kristal Elma, Kırmızı, Cannes, Epica, New York Festivals gibi hem ulusal hem de uluslararası birçok yarışmada ekip arkadaşlarıyla birlikte ödüller aldı.

  25 yıl boyunca hem sanat yönetmeni hem de yaratıcı yönetmen olarak ürettiği çalışmaların prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamaları da dahil olmak üzere her aşamasında bulundu. 16 yıl çalıştığı Medina Turgul DDB'de yaratıcı yönetmen görevinden 2015 Ocak sonu gibi ayrıldı. Halen kendi adıyla kurduğu Ferit Yantur Creative Post Production'da çalışmalarına devam ediyor.

 • Gamze İçhedef
  Kreatif Grup Lideri
  TBWA\Istanbul

  1980 yılında Ankara'da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu.

  13 yıldır sanat yönetmenliği yapan Gamze İçhedef, Leo Burnett ve Medina Turgul DDB'den sonra TBWA\Istanbul'a katıldı. 10 yıldır TBWA\ISTANBUL bünyesinde çalışıyor ve şu anda Creative Group Head olarak görev yapıyor.

  Bugüne kadar görev aldığı ajanslarda TEB, Türk Telekom, Akbank, Fiat, Ülker, YKM, Anadolu Sigorta, Anadolu Hayat Emeklilik, Aygaz, Phizer gibi markalar için çalıştı.

  Cannes Lions, Epica, Golden Drum, Kristal Elma, Kırmızı ve GMK gibi birçok uluslararası ve yerli yarışmada önemli ödüller kazandı ve yarışmalarda jürilik yaptı.

 • Kerem Çobanlı
  Fotoğraf Sanatçısı
   

  1982 yılında İstanbul’da doğdu.

  2003 yılında Kocaeli Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden ve ardından 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümü’nden mezun oldu.

  Fotoğrafçılığa çok küçük yaşlarında, fotoğrafçı babası Hakkı Çobanlı'nın sayesinde başladı ve çocukluğu karanlık odada geçti.

  Üniversite hayatını bitirdikten babası ile birlikte kurdukları şirkette halen çalışmalarını sürdürmekte.

  Ticari fotoğrafın yanında Kerem; yurtiçi ve yurtdışında workshoplar ve karma sergiler içerisinde bulunmaya devam etmekte, bir çok ünlü markanın kampanya çekimlerini üstlenmekte.

  Özel vakitlerini birkaç yıl önce çizdiği rota üzerinden dünya turuna devam ederek ve kişisel fotoğraf koleksiyonları hazırlayarak değerlendirmekte.

 • Murat Süyür
  Reklam Fotoğrafçısı
  Representer

  1984 yılında İstanbul’da doğdu. Fotoğrafçılığa yaklaşımı “klasik” olarak nitelendirilebilir; anlık görüntüler hisleri anlatmaya yetmediği noktada bilgisayar rötuş için kullandığı bir araç olarak görüyor.

  Mizah anlayışı ve neredeyse sonsuz hayal gücüyle beslenen belirgin bir resmetme stili vardır. Ancak, resim kompozisyonu her halükarda basit ve nettir. Çalışmalarındaki çoklu yorumlama seviyeleri ilham kaynağının merkezinde sürrealist sanat olduğunu işaret eder.

  Bugünlerde Murat Süyür aralarında Vodafone, Beko, Bridgestone, Efes Pilsen, Nescafe, Fiat ve İş Bankası’nın da bulunduğu Türkiye’nin büyük şirketleri ile çalışıyor.

 • Serdar Tanyeli
  Reklam Fotoğrafçısı
  PPR
 • Tamer Yılmaz
  Reklam Fotoğrafçısı
  Fabrika

  1958 yılında doğdu. Lise yıllarında, profesyonel Fotoğrafçılık hayatına Ulus gazetesinde başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli reklam Fotoğrafçıları ile birlikte 6 yıl çalıştı. Daha sonra 1990 yılında kendi stüdyosunu kurdu ve moda Fotoğrafçılığına ağırlık verdi.

  Çalışmalarını FABRİKA adı altında yürütmektedir. Türkiye’deki sanatçıların büyük bir çoğunluğu, ülkemizin önde gelen modacıları ve tekstil kuruluşları ile çalışmalarda bulunmaktadır.

  2003 yılından beri Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde portre ve moda Fotoğrafı dersi vermektedir.

  Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Yapım Yönetim Seçici Kurulu

 • Bahadır Karataş
  Film Yönetmeni
  Filmpark

  Bahadır Karataş 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Los Angeles'ta USC Sinema Sanatları fakültesinde yönetmenlik master'ı yaptı. Yurda döndükten sonra birçok reklam filmi yönetti. 2004 yılında Filmpark'ın kurucu ortağı oldu. Ortak-yazdığı ve yönettiği "Usta" adlı sinema filmiyle 2009 yılında Antalya Film Festivali'nde Altın Portakal ödülüne layık görülen Karataş, bugüne kadar Nestle - "100. Yıl", İş Bankası - "88. Yıl" ve THY - "Havaalanı Yapan Çocuklar" reklam filmleriyle En İyi Yönetmen dalında 3 Kristal Elma'yla ödüllendirildi.

 • Can Pehlivanlı
  Kreatif Direktör
  Young & Rubicam

  1979’da Ankara’da doğdu. Bilkent Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Reklama Wunderman’da başlayıp sırasıyla Ogilvy&Mather, TBWA İstanbul ve Grey İstanbul’da devam etti. Daha sonra Concept’te kreatif direktör oldu.

  Yerli ve yabancı bir çok yarışmada (Cannes Lions, One Show, D&AD, Golden Drum, Epica, NYF, Eurobest, Crystal Apple, Kırmızı Festival) bir çok ödül aldı.

  Kristal Elma, Kırmızı , A Awards, Felis, NYF ve Golden Drum festivallerinde jüri üyeliği yaptı.

  Y&R Istanbul’da kreatif direktör olarak görevine devam ediyor.

 • Ender Sevim
  Kurucu Ortak & Yapımcı
  Depo Film

  1976'da Kocaeli'de doğdu. Marmara Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Işletme Bölümü'nden 1999'da mezun oldu. 2004 Kasım ayında kurulan DEPOfilm'in Kurucu Ortağı ve Yapımcısı olarak meslek hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda Avrupa Yapımcılar Birliği (CFP-E) başkan yardımcısıdır.

 • Fatih Kızılgök
  Film Yönetmeni
  Kala Film

  Colorado Üniversitesi Serbest Sanatlar bölümü mezunu olup 2004 yılından beri yönetmenlik yapmaktadır.

  2005 senesinde çektiği 'Toz' isimli kısa filmiyle aralarında Rotterdam, Tampere, Krakow, Hamburg, Edinburgh, Oslo, İstanbul, Antalya Altın Portakal gibi önemli festivallerin olduğu 80 kadar ulusal ve uluslararası film festivaline katılmıştır. Bu festivallerden 11 adet ödülle dönmüştür. Film daha sonra 2005 senesi Avrupa Film Akademisi ödüllerinde Türkiye'yi temsil etmiştir.

  2006'da reklam ve müzik klipleri çekmeye başlamıştır. O tarihten bu yana çektiği reklam ve klipler yurtiçi ve yurtdışında ödüller almıştır. Bu süreç içerisinde kısa ve uzun metraj senaryo çalışmalarını devam ettirmiştir. Halen İstanbul'da yaşayıp çalışmaktadır.

  Filmografi

  Nerdesin?’ (2013) kısa film 15dk. HD
  Toz’ (2005) kısa film 14dk. 35mm

 • Ferit Katipoğlu
  Film Yönetmeni
  Autonomy

  1988 yılında doğdu. Üsküdar Anadolu Lisesi mezunu ve YTÜ Fotoğraf Video Programı mezunu oldu. Üniversite yıllarında film ve fotoğraf ile ilgilendi. İnci Eviner, Kutluğ Ataman gibi sanatçıların projelerinde görev aldı. Bu yıllarda kısa film ve videolar çekti bunun etkisi ile de reklam sektöründe çalışmaya başladı. Bazı festivallerde filmleri ve videoları gösterildi ve yarıştı (LA TurkishFilmFest, LondonFilmFest, IFistanbul, Altın Portakal...) Reklam yönetmeni olarak da birçok kristal elma sahibi reklam yönetti iki tanesi büyük ödül sahibi oldu. Son zamanlarda müzik videoları ve son kısa filmi ile uğraşıyor bir yandan da yönetmen olarak 4. yılını Autonomy prodüksiyon firmasında devam ettiriyor. Çok hareket edip birçok farklı formatta ve anlatım dilinde işler üretmeye ve denemeye devam ediyor.

 • Ozan Açıktan
  Film Yönetmeni
  PTOT

  1978'de Eskişehir'de doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden 2000 yılında mezun oldu.

  Ankara'da çalışırken kısa filmler yönetmeye ve çekmeye başladı. Kısa filmleri Avrupa'da pek çok film festivalinde gösterildi ve ödüller aldı. 2003-05'de Lodz'da Polonya Devlet Sinema Okulu'nda görüntü yönetmeliği bölümünü bitirdi. Metro-Tursak Kısa Film Yarışması'nda aldığı bir ödül olarak 2006'da Ludwigsburg'daki Baden Wurtemberg Film Akademisi'ne gitti. Oradaki öğrenimi sırasında senaryo yazımı ve dramaturji dersleri aldı. 2006'da Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen Kristal Elma ödüllerinden "En iyi reklam yönetmeni" ödülünü aldı. 2008'de yine Kristal Elma'da "Ipragaz" reklam filmi ile "En iyi reklam yönetmeni" ödülünü aldı. 2008 Akbank Jazz filmi ile Epica Awards Recreation & Leisure kategorisinde "en iyi film" ödülünü aldı. Yine aynı film ile Cannes Lions 2008 ve New York International Advertising Awards'da finalist oldu. 2014 ve 2015 yıllarında Medicat Dergisi tarafından "dream team”e seçildi, 2015 yılında Felis ödüllerinde en iyi yönetmen ödülü aldı.

  2010 senesinde "Çok Film Hareketler Bunlar" adlı ilk uzun metrajını yaptı. Mart 2012'de "Sen Kimsin" adlı filmi gösterime girdi.

  2014’de SİLSİLE ve son olarak da 2016’da ANNEMİN YARASI filmlerinin yönetmenliğini yaptı.

  Halen PTT Films'de yönetmen olarak çalışmaktadır.

 • Volkan Dede
  Film Yönetmeni
  Anima Istanbul

  İstanbul’da doğdu. Darüşşafaka Lisesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Bilgi Üniversitesi Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde sinema sosyolojisi üzerine doktoraya başladı. Üniversite sırasında bir süre asistanlık yaparak reklam sektörüne girdi. Daha sonra Tolga Erdem le birlikte Walky-Talky ikilisini kurarak yönetmenliğe başladı. Hali hazırda Anima İstanbul’da yönetmenliğe devam ediyor . Çizgi roman, fotoğraf ve basketbol hayatında hep var. Artık bir de iki yaşında bir Kiraz’ın babası.

 • Müzik Seçici Kurulu

 • Emre Irmak
  Müzisyen
  Jingle Jackson

  1977'de İstanbul'da doğdu. Babası da müzisyen olan Emre Irmak henüz 5 yaşındayken klasik piyano dersleri almaya başladı.

  İlk solo konserini 7 yaşında Galatasaray Lisesi’nde verdi.10 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanarak klasik müzik eğitimine başladı. İlk reklam cingıllarını 14 yaşında AkSigorta için 15 yaşında Radio Blue için besteleyen Emre Irmak erken yaşta başladığı müzik kariyerini konservatuar eğitimini yarıda bırakarak pop müzik alanında sürdürmeye karar verdi. Zuhal Olcay ve Kenan Doğulu ile konser çalışmaları yaptı. İlk bestelerini ve düzenlemelerini Sezen Aksu, Ajda Pekkan Şehrazat, Mustafa Sandal, Nilüfer gibi sanatçılarla yaptı. 1996 yılında Mehmet Ali Birand ile tanışan Emre Irmak Mehmet Ali Birand, Can Dündar, Cüneyt Özdemir, Serdar Akinan, Bülent Çaplı gibi duayenlerle onlarca belgesel filminin müziklerini yaptı. 2005'de kendi plak şirketini kuran Emre Irmak 10'larca ödül alan Yasemin Mori'nin albümünde prodüktör, besteci ve yapımcı olarak bulundu. 2011 yılında Jingle Jackson adlı kendi reklam müzikleri şirketini kurdu. Turkcell, Avea, Vodafone, Coca Cola, Akbank gibi Türkiye'nin önde gelen firmaları için reklam müzikleri üretmeye başladı. Bir kısa film ile Venedik Altın Aslan ödülü, 2010 yılı Avea Paylaşsana şarkısı ile Kristal Elma, 2014 Hürriyet gazetesi reklamı için Hürriyet Benim şarkısıyla ve 2015’de Hopi “Herkesin Bir Hopi”si var jinglelarıyla toplam 3 Kristal Elma'nın sahibi oldu.

 • Kerem Doğrar
  Müzik Yapımcısı
  Tricks

  Öğrenimini Galatasaray Lisesi ve İ.Ü. İletisim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamladı. Kurucularından olduğu Kumdan Kaleler grubu ile Denize Doğru isimli bir albüm çıkarttı. 2003-2011 yılları arasında görev aldığı Medina Turgul DDB’de, asıl pozisyonu olan ses mühendisliğinin yanı sıra birçok reklam müziğini hayata geçirdi. 2011'den bu yana Elif Bleda ile birlikte kurduğu Tricks adlı müzik yapım şirketinde çalışmakta. Tricks 2013 yılında reklam müziği dalında Kristal Elma'ya layık görülmüştü.

 • Kerem Kanık
  Kurucu Ortak & Yönetici Kreatif Direktör
  Titrifikir

  1979 yılında İstanbul’da doğdu.

  Reklamcı olmaya karar verdiğinde henüz 14 yaşındaydı.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu olan Kerem Kanık, kariyerine 2004 yılında Alametifarika’da metin yazarı olarak başladı.

  Daha sonra aynı ajansta 2010 yılına kadar Kreatif Direktör olarak görev aldı.

  Burada Turkcell, Garanti Bankası, Ülker, Pınar, Pepsi, Toyota ve Digiturk markalarından sorumluydu.

  2010 yılında Alametifarika’dan ayrılan Kanık, Yönetici Kreatif Direktör olarak Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de çalışmaya başladı.

  Burada da Eti, Sütaş, Vestel, Kia, Kent ve Uludağ markalarının yaratıcı süreçlerinden sorumlu olan Kanık, Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’deki serüvenini 2013 yılında noktaladı.

  Alametifarika’dan beri birlikte çalıştığı Cem Akar ve Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de yollarının kesiştiği Can Korur ile birlikte 2013 yılının Haziran ayında Titrifikir<7strong>’i kurdu.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte Titrifikir’i, kuruluşunun 3.yılında Türkiye’nin en büyük bağımsız ajansları sıralamasında 6.lığa kadar taşıdı.

  Bugün, Titrifikir çatısı altında “Burada fikir patrondur” mottosuyla Pepsi, Unilever, Ülker, Pınar, Lipton gibi markalara hizmet vermeye devam ediyor.

 • Mert Tünay
  Müzisyen
  Jingle Mingle

  1974 yılında Ankara'da doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nde "Sound Engineering" dalında yüksek lisans ve doktora eğitimi gördü. Birçok önemli şarkıcının albümlerine söz, müzik, düzenleme ve remiksleriyle katkıda bulundu. 1998 yılından bu yana sayısız jingle ve reklam filmi müziğine besteci ve aranjör olarak imza attı, "En İyi Reklam Müziği" dalında birçok ödül kazandı. Halen şarkı yazıyor, şarkı söylüyor, belgeseller, sinema filmleri ve reklamlar için müzik yapıyor.

 • Ömer Ahunbay
  Müzisyen
  Jingle House

  1961 yılında İstanbul’da doğdu. Siyasal Bilgiler ve Gazetecilik okudu.

  1981-1993 yılları arasında “American Express Travel Service”, “Emirates Airlines”, “Qantes Airlines” ve “Viking Turizm”de “Marketing ve Satış” müdürlüğü yaptı.

  1976 yılında müziğe başladı, Berlin’de “CHAOS”, İstanbul’da “Corfew Breakers”, “Painted Bird” ,“China Band” ve 2000 yılında “Rebel Moves” grubunu kurdu. Bilgi Üniversitesi müzik bölümünde 2007 yılından beri sözleşmeli olarak “jingle writing” dersleri vermektedir.

  1991 yılında “Hakan Özer” ile birlikte kurduğu “Jingle House” müzik prodüksiyon şirketinde 12.000’in üzerinde reklam müziği ve 12 adet sinema filmi müziği üretti. Evli ve bir çocuk babası olup İngilizce ve Almanca olarak iki dil bilmektedir.

 • Ömer Özgür
  Müzisyen
  Jingle Jungle

  1970 yılında İstanbul’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, New Hampshire College’da reklam stratejileri konusunda lisansüstü eğitim aldı. 1997’de Jingle Jungle’ı kurdu ve bugüne dek 10.000 den fazla reklam filmi müziği, 5 uzun metraj film, pek çok TV ve radyo kanalının kimlik müziği çalışmalarını yaptı. Eserleri 8 kez ödül kazandı. 2014 yılı itibariyle Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği “MSG” Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

 • Başvuru & Özgünlük Komitesi

 • Armağan Birkiye
  Kurucu & Ajans Başkanı
  Propaganda İstanbul

  1989 Par Ajans:Reklam Yazarı

  1990 Birleşik Reklamcılar:Reklam Yazarı

  1992 Ekol Ajans.Yaratıcı Grup Başkanı

  1994 Pars Mccann Erickson:Yaratıcı Yönetmen

  2000 DDA Reklam Ajansı: Ajans Başkanı, Kurucu Ortağı

  2007 Propaganda: Kurucu, Ajans Başkanı

 • Ertuğ Tuğalan
  Kreatif Direktör
  Medina Turgul DDB

  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. Reklamcılık kariyerine 2008 yılında Medina Turgul DDB'de reklam yazarı olarak başladı. Rafineri ve Concept'te çalıştıktan sonra Eylül 2016'da Medina Turgu DDB'ye geri döndü. Cannes Lions dahil uluslararası ödüllerin yanı sıra Kristal Elma ve Effie'de ödüller aldı.

 • Gökhan Özdemir
  Metin Yazarı
  Rafineri

  Endüstri mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yirmi sekiz yaşında, Cannes Lions'da Türkiye'nin ilk altın aslanını kazandı. Kariyerinin ilk üç senesini DDB İstanbul'da çalışarak, son dört senesini ise Rafineri'de çalışarak geçirdi. Bu ajansların çatısı altında yerel ve ulusal 50'den fazla ödül aldı. Finansbank, Yapı Kredi, Opet, Pegasus, Eti gibi markalarla çalıştı. Son bir buçuk senedir ise sadece Turkcell için çalışıyor.

 • Hakan Bıçakçı
  Metin Yazarı
  Medina Turgul DDB

  2001 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. Kazandığı ödüller arasında Kristal Elma yarışmasında 2 Büyük Ödül ve 11 Kristal Elma, 4 Effie, 5 Kırmızı bulunuyor. Alice BBDO, DDA, McCann ve BrikimFCA!'de reklam yazarlığı yaptı. 2009'dan beri reklam yazarı olarak çalıştığı Medina Turgul DDB'da Ülker, Doritos, Digitürk, KFC, Koçtaş, Bose, Lipton, Algida ve !f markalarına hizmet verdi.

 • Melik Atalay
  Metin Yazarı
  Y&R Team Red

  1987 doğumlu Melik Atalay, Ankara Üniversitesi Sinema Televizyon mezunu. 6 senedir reklam sektöründe çalışıyor. İlk 3 sene TBWA İstanbul’da, ardından kısa bir süre Ogilvy İstanbul’da görev aldı. Yaklaşık 2,5 senedir Y&R İstanbul bünyesinde. Sektöre dahil olduğundan beri Avea, Vodafone ve Arçelik başta olmak üzere BMW, Cappy, Castrol, Philips, Aygaz ve Yemeksepeti gibi markalar için çalıştı.

 • Sungu Hacışabanoğlu
  Kıdemli Sanat Yönetmeni
  TBWA\Istanbul

  4 Haziran 1985 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra, eğitimine Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nde devam etti. Reklamcılık serüveni 2007 yılında Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi'de yaptığı bir yaz stajıyla başlayan Sungu, burada 1 sene çalıştıktan sonra askerlik hizmeti için ayrıldı. Daha sonra Grey Istanbul'a geçerek burada da 2 sene boyunca büyük markalara hizmet verdi.

  4.5 yıldır TBWA Istanbul bünyesinde Sr. Art Direktör olarak çalışan Sungu, gerek yerel gerekse uluslararası pek çok başarı kaydetti. Son olarak Cannes Lions yarışmasında Uluslararası Af Örgütü için hazırlanan #GayTurtle kampanyasıyla Silver Lion kazandı. Bunun dışında Anadolu Hayat Emeklilik için hazırlanan "Bana Amca / Teyze Dediler" ve başrolde Emrah'ın yer aldığı McDonald's için hazırlanan "Benim Acım Bana Yeter" kampanyalarında imzası vardır.

  Bugüne kadar Akbank, Efes Pilsen, Anadolu Efes, McDonald's, IKEA, Teknosa, HSBC Advantage Card, Türk Hava Yolları, AHE, Google, Land Rover, Nissan, Ariel, İpana, Head & Shoulders gibi markalara hizmet vermiştir.