YÖNETMELİK

Uygulamada Mükemmellik

  • Yarışmaya katılabilme koşullarına ve özelliklerine sahip reklamların gerçekleştirilmesindeki katkıları ödüllendirmek için, En İyi Reklam Müziği/Jingle, En İyi Reklam Müziği/Film Müziği, En İyi Reklam Müziği Düzenlemesi, En İyi Reklam Filmi Yönetmeni, En İyi Reklam Filmi Yapımı, En İyi Kast, En İyi Animasyon, Eli Acıman Reklam Metni, En İyi Seslendirme, En İyi Ses Tasarımı, İyi Sanat Yönetimi/Film dallarında Uygulamada Mükemmellik Ödülü verilir.
  • Uygulamada Mükemmellik Ödülleri bölümünde sektörel kategori ayrımı yoktur ve reklamlar kampanya olarak yarışamaz. Her dalda bir ödül verilir ve “en iyi” ödüllendirilir.
  • Değerlendirme, ilgili Seçici Kurul tarafından “Değerlendirme İlkeleri”, “Değerlendirme Yöntemi” ve “Puanlama Yöntemi” bölümlerinde yer alan kurallar doğrultusunda, işlerin niteliğinin gerektirdiği farklılıklar göz önünde bulundurularak yapılır. Eli Acıman Reklam Metni ödülü Basın, Açıkhava ve Radyo Seçici Kurulu; En İyi Reklam Filmi Yönetmeni, En İyi Reklam Filmi Yapımı, En İyi Kast, En İyi Animasyon, En İyi Seslendirme, En İyi Ses Tasarımı, İyi Sanat Yönetimi/Film, Yapım Yönetim Seçici Kurulu; En İyi Reklam Müziği/Jingle, En İyi Reklam Müziği/Film Müziği, En İyi Reklam Müziği Düzenlemesi ise Müzik Seçici Kurulu tarafından belirlenir.