YÖNETMELİK

Ses Dosyaları

Başvuruda Yüklenmesi Gerekenler

  • Radyo kategorisindeki ses dosyaları MP3, 256 kbps, Stereo formatında yüklenmelidir.
  • Bu kategoride gerekli olduğu durumlarda proje videosu da yüklenebilir. Söz konusu videonun en fazla 120 sn olması ve bu süre kısıtının hiçbir biçimde aşılmaması gerekmektedir. Süreyi aşan videolar gösterilmeyecektir. İlgili video HD 1920 x 1080 piksel ya da PAL (4/3) 16:9 çözünürlük seçenekleriyle, MP4 H.264 formatında maksimum 250 MB’ı geçmeyecek şekilde yüklenmelidir.

Reklamcılar Derneği'ne Gönderilecekler

  • Yanı sıra, başvuru sahipleri malzemeleri yüklenen dosyalar ile aynı formatta CD ya da flash diske kaydederek Reklamcılar Derneği, Teşvikiye Cad. 53/7 Nişantaşı adresine teslim etmekle yükümlüdür. CD üzerine etiket yapıştırılmamalıdır, içerik asetat kalemi ile yazılmalıdır. Birden fazla başvurunun yer aldığı CD’lerde ilgili görseller başvuru numarası ile isimlendirilmiş klasörlerde toplanmalıdır.
  • Proje videosu olması durumunda başvuru sahipleri ödül töreninde gösterilmek üzere söz konusu videonun maksimum 30 saniyelik kısa bir versiyonunu (trailer) ve ayrıca videonun tamamını başında ve sonunda siyah olmayacak şekilde 1920 x 1080 piksel Quicktime Apple Pro Res Codec 4:2:2 formatında, 48kHz 16bit Stereo sesile hazırlamalıdır. Başvuru sahipleri hazırlanan video ve ses dosyalarını, kısa versiyonu başvuru numarasından ile birlikte TRAILER adıyla, filmin tamamını ise başvuru numarası ile birlikte MASTER FILM isimli 2 ayrı dosyaya ayırarak sınıflandırmalı ve birDVD içerisine data olarak kaydederek Reklamcılar Derneği, Harbiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi No:53 Kat: 5 Daire: 7 34367 Şişli -İstanbul adresine teslim etmelidir.