YÖNETMELİK

Sunum Tabloları

Başvuruda Yüklenmesi Gerekenler

  • Dijital kategorisindeki başvurularda teknik açıklama gerektiren durumlarda açıklayıcı proje videosu yüklenmesi mümkündür. Proje videosunun en fazla 120 sn olması ve bu süre kısıtının hiçbir biçimde aşılmaması gerekmektedir. Süreyi aşan videolar gösterilmeyecektir. İlgili video HD 1920 x 1080 piksel ya da PAL (4/3) 16:9 çözünürlük seçenekleriyle, MP4 H.264 formatında maksimum 250 MB’ı geçmeyecek şekilde yüklenmelidir.
  • Kreatif görsel kullanılması durumunda malzeme 72 dpi JPEG formatında yüklenmelidir. Kreatif görselin dosya boyutu en fazla 2MB olmalıdır.
  • Dijital kategorisinin online video ve kampanya bölümlerine başvuran filmler için gerekli teknik özellikler “Film - TV & Sinema” kategorisi ile aynıdır. Bu bölümlerde yer alacak filmlerde herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.

Reklamcılar Derneği'ne Gönderilecekler

  • Başvuru sahipleri ayrıca ödül töreninde gösterilmek üzere uygulamanın; video ise maksimum 30 sn’lik kısa bir versiyonunu (trailer) ve ayrıca filmlerin tamamını başında ve sonunda siyah olmayacak şekilde 1920 x 1080 piksel Quicktime Apple Pro Res Codec 4:2:2 formatında, 48kHz 16bit Stereo ses ile hazırlamalıdır. Başvuru sahipleri hazırlanan video ve ses dosyalarını, kısa versiyonu TRAILER adıyla , filmin tamamını MASTER FILM isimli 2 ayrı dosyaya ayırarak sınıflandırmalı ve aynı DVD içerisine data olarak kaydederek; temsili ekran resmini ise dosya ağırlığı 20MB’ı aşmayacak şeklide JPEG formatında birebir CD/DVD ya da flash diske yükleyerek Reklamcılar Derneği, Harbiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi No:53 Kat: 5 Daire: 7 34367 Şişli -İstanbul adresine teslim edilmelidir.